سلام ، به آسایش 24 خوش آمدید.

اندازه تخت – ابعاد تشک های King ، Queen ، Full و موارد دیگر

اندازه تخت – ابعاد تشک های King ، Queen ، Full و موارد دیگر

انتخاب اندازه مناسب تختخواب قسمت بزرگی از فرآیند خرید تشک است. برای بسیاری از خواب ها ، این می تواند عادت داشته باشد که همان اندازه تشک را که قبلاً داشته اید ، وقتی زمان تعویض است ، بچسبانید ، اما همه چیز تغییر می کند – خواب ها تغییر می کنند.

آیا شما یک خواب فعال هستید؟ آیا حیوانات یا بچه هایی دارید که تختخواب را با شما مشترک هستند؟ آیا شما شریک دارد؟ همچنین ممکن است بخواهید در صورت تغییر اندازه اتاق خواب خود ، آیا اندازه تشک شما نیز باید تغییر کند. اینها فقط چند سوال ساده است که می توانید هنگام تصمیم گیری در مورد اندازه تشک مناسب خود از خود بپرسید.

این راهنما اندازه و مشخصات تشک و اندازه تخت را خراب می کند تا تمام جزئیات را در اختیارتان قرار دهد و به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک مناسب برای شما و فضای شما است. وقتی اندازه را پایین آوردید ، مسابقه تشک ما را انتخاب کنید تا ایده بهتری از بهترین تشک ها برای تنظیمات خواب خود بگیرید.

در یک حمله؟ اینجا را کلیک کنید تا از جزئیات رد شوید و به سمت خلاصه بروید!

ابعاد تخت اندازه دوقلو
یک تشک با اندازه دوقلو به طور معمول 38 “W x 75” L است. این کوچکترین تشک در اندازه بزرگسالان است. تشکی با اندازه دوقلو برای کودکی که از تخت کودک نوپای خود بزرگتر شده است ، یک بزرگسال مجرد یا آنهایی که اتاق خواب کوچکی دارند ، مناسب خواهد بود.

این اندازه معمولاً برای تختخواب های روز ، تخت های تختخواب سفری ، اتاق های خوابگاهی یا اتاق خواب کوچک مهمان استفاده می شود.

این کوچکترین تشک برای اکثر شرکتهای معروف تشک آنلاین است. برای خواب های تنگ با بودجه یا فضا ، یک تشک سایز دوقلو می تواند همان احساس لاکچری یک تشک بزرگتر را فراهم کند ، بدون اینکه هزینه زیادی داشته باشد یا فضای زیادی را اشغال کند.

ابعاد تخت اندازه XL دوقلو
یک تشک Twin XL دارای اندازه 38 “W x 80” L است. این تشک همان عرض یک دوقلوی سنتی است ، اما طول آن 5 “طول دارد. این برای بزرگسالان قد بلندی که جای تختخواب وسیعتر ندارند بسیار مناسب است. همه ملافه ها یا روتختی ها در Twin XL در دسترس نیستند ، بنابراین حتماً قبل از خرید برای ملافه ، دوبار بررسی کنید و از تفاوت آنها مطلع شوید.

آیا می توانید از دو تشک Twin XL در یک قاب King استفاده کنید؟
پاسخ کوتاه بله است. دو تشک Twin XL ابعاد یک تشک اندازه King را تشکیل می دهند. این یک استراتژی محبوب برای شرکای خواب است که ترجیحات احساس یا استحکام بسیار متفاوتی دارند. بهم پیوستن دو تشک روی یک قاب تنها گزینه خوبی برای خوابهایی است که می خواهند از یک قاب قابل تنظیم استفاده کنند. تشک های جداگانه خواباندن را بدون ایجاد مزاحمت برای شریک زندگی خود به حالت نشسته یا دراز می کشند. اگر دو تشک Twin XL را روی قاب کینگ انتخاب کنید ، می توانید از مجموعه های ملافه Twin XL یا از یک صفحه ملحفه ای King size استفاده کنید.

ابعاد کامل تخت
یک تشک با اندازه کامل 54 “W x 75” L است. از این تشک اندازه نیز می توان به عنوان “استاندارد دو نفره” نام برد. برای خواب های مجرد فعال که دوست دارند پراکنده شوند یا زوج هایی که اتاق خواب کمی دارند ، یک تشک در اندازه کامل مناسب است. تشک کامل یا دو اندازه ممکن است فشرده ای محکم برای زوج هایی باشد که تختخواب را با کودکان یا حیوانات خانگی مشترک دارند.

در اینجا برخی مشخصات وجود دارد که می توانید هنگام بررسی یک تشک در اندازه کامل فکر کنید:

برای خوابهای مجرد ، این 54 “فضای خواب است.
برای شرکا ، 27 “فضای خواب برای هر نفر (11” کمتر از تشک اندازه دوقلو) است.
یک خواب بلند 6 سانتی متری اگر کاملاً روی این تشک کشیده شود ، فقط 3 “فضای اضافی خواهد داشت.

ابعاد تختخواب اندازه ملکه
یک تشک با اندازه Queen 60 “W x 80” L است. این محبوب ترین اندازه تشک در حال حاضر در ایالات متحده است و مناسب برای خواب های فعال مجرد ، زوج ها و کسانی که ممکن است تختخواب را با کودکان یا حیوانات خانگی مشترک داشته باشند مناسب است. برای قرار دادن راحت تشک Queen ، توصیه می شود که اتاق خواب شما حداقل 10 LL 10 WW باشد.

برخی از مشخصات برای در نظر گرفتن:

برای خوابنشینان مجرد ، این فضای 60 “سانتی متر است.
برای شرکا ، این 30 نفر فضای خواب برای هر نفر است (8 “کمتر از یک تشک سایز دوقلو).
یک خواب بلند 6 بلند اگر کاملاً روی این تشک کشیده شود ، 8 “فضای اضافی دارد.
س FAالات متداول: بهترین تشک برای زوج ها

ابعاد تخت اندازه کینگ
یک تشک سایز King 76 “W x 80” L است. این تشک برای خواب های فعال مجرد و همچنین زوج هایی که تختخواب با کودکان یا حیوانات خانگی مشترک دارند بسیار راحت است. برای قرار دادن راحت تشک سایز King ، توصیه می شود که اتاق خواب شما حداقل 12 وات x 12 وات باشد.

برای مقایسه ، یک تشک سایز King همان اندازه دو تشک Twin XL است. اگر شما و همسرتان یک تخت مشترک دارید ، اما گزینه های خواب کاملاً متفاوتی دارید ، Split King می تواند گزینه مناسبی باشد زیرا اجازه می دهد هر طرف تخت به طور متفاوتی احساس متفاوت داشته باشد. تشک های اسپلیت کینگ نیز گزینه های خوبی برای خواب هایی است که فریم های تخت خواب قابل تنظیم را در نظر دارند.

قبل از خرید تشک King size مشخصات زیر را در نظر بگیرید:

برای خوابهای مجرد ، 76 “فضای خواب است.
برای شرکا ، 38 نفر فضای خواب برای هر نفر دارد (عرض یک تشک با اندازه دوقلو).
یک تخته خواب بلند 6 “اگر کاملاً روی این تشک کشیده شود (طول مشابه تشک اندازه Queen) 8” فضای اضافی خواهد داشت.
ابعاد تخت اندازه کینگ اسپلیت

یک تشک با اندازه Split King از دو تشک به اندازه یکسان استفاده می کند – هر یک 38 “W x 80” L – که برابر است با اندازه یک تشک اندازه کامل King. خواب هایی که از تختخواب Split King بهره مند می شوند اغلب ترجیحات خواب آنها بسیار متفاوت از همسرشان است. تشک اسپیلت این امکان را برای خواباب ها فراهم می کند که تشک مناسب خود را داشته باشند ، بدون اینکه خواب شریک زندگی خود را قربانی کنند.

برخی از تختخواب های اسپلیت کینگ در نیمه پایین تشک به هم متصل شده اند و فقط در قسمت بالایی تقسیم می شوند. این سبک بیشتر برای خوابندگانی است که ترجیحات خواب متفاوتی ندارند ، زیرا فضای داخلی تشک در کل یکسان است. برخی از زوجین ممکن است یک تشک قابل لمس را انتخاب کنند که در هر طرف سفتی متفاوتی ارائه دهد ، مانند تشک لیلا.

HELP: نحوه انتخاب تشک

مزیت این سبک تشک این است که ، در صورت استفاده بر روی قاب قابل تنظیم ، هر طرف تشک می تواند به طور مستقل حرکت کند و به خوابیدن اجازه می دهد بدون مزاحمت برای شریک زندگی خود نشسته یا دراز بکشد. اشکال آشکار در اینجا یافتن ملحفه متناسب با این سبک از تشک است. این ورق ها معمولاً بسیار گران هستند و یافتن آنها دشوار است.

ابعاد تخت اندازه سلطان کالیفرنیا
تشک اندازه کالیفرنیا کینگ 72 “W x 84” است. این تشک برای خوابندگانی که بسیار بلند هستند یا فقط کمی طول اضافی به تشک دارند بسیار مناسب است. برای خواب های فعال یا زوج هایی که ممکن است با کودکان یا حیوانات خانگی بخوابند بسیار جادار است. در حالی که طول تشک کالیفرنیا کینگ 4 “بیشتر است ، در واقع از یک تشک اندازه استاندارد کینگ 4” باریک تر است. برای مناسب بودن یک تشک در اندازه کالیفرنیا کینگ ، توصیه می شود اتاق خواب شما حداقل 12 وات x 12 لیتر باشد.

مقایسه کنید: تفاوت کالیفرنیا در برابر کینگ چیست؟

این مشخصات به معنی:

برای خوابهای مجرد ، 72 “فضای خواب است.
برای شرکا ، 36 نفر فضای خواب برای هر نفر است (2 “کمتر از تشک اندازه دوقلو).
یک خواب بلند 6 بلند اگر کاملاً روی این تشک کشیده شود ، 12 “فضای اضافی خواهد داشت.

به چه تشکی سایز نیاز دارم؟
هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تشک مناسب شما و فضای شماست ، حتماً برخی از عوامل زیر را در نظر بگیرید:

اندازه اتاق شما چقدر است؟
برای قرار دادن تختخواب به اندازه Queen ، اتاق شما باید حداقل 10’x10 “باشد. تصاویر مقیاس پذیر زیر می توانند ایده ای از ردپایی که تخت / تشک سایز کوئین در یک اتاق خواب 10 × 10 and و 12 × 12 اتاق خواب می گیرد ، به شما ارائه دهند.

برای قرار دادن یک تخت با اندازه کینگ یا تخت با اندازه کالیفرنیا ، اتاق شما باید حداقل 12’x12 “باشد. دو تصویر زیر به شما ایده خوبی می دهد که یک تشک / تختخواب کینگ نسبت به یک اتاق 10 × 10 and و 12 × 12 بزرگ است.

چه کسی در تختخواب خواهد خوابید؟
کودکان ، بسته به سن ، در تشک های زیر راحت ترند:

تخت دوقلو
دوقلو XL
پر شده
بیشتر: بهترین تشک برای بچه ها

بزرگسالان مجرد احتمالاً در تشک های اندازه زیر راحت ترین خواهند بود:

دوقلو XL
پر شده
ملکه
پادشاه
تخت های دارای دو خواب بزرگسال در تشک های اندازه زیر راحت ترند:

ملکه
پادشاه
کالیفرنیا کینگ
تخت های دارای دو خواب بزرگسال و کودک یا حیوانات خانگی در تشک های اندازه زیر راحت ترند:

پادشاه
کالیفرنیا کینگ
خواب هایی که می خواهند تشکی کار کنند که با یک قاب قابل تنظیم کار کند (برای حرکت هر طرف به طور مستقل) باید اندازه های تشک زیر را در نظر بگیرند:

(2) تشک XL دوقلو
اسپلیت کینگ
خلاصه تشک و تشک
انواع مختلفی از اندازه و تشک / تخت وجود دارد و هیچ پاسخ درست یا غلطی در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است وجود ندارد. در نظر گرفتن اندازه اتاق ، اندازه خواب ، رشد در آینده و اولویت شخصی همه عواملی هستند که می توانند به شما کمک کنند تشخیص دهید کدام تشک مناسب برای شما مناسب است.

شناخت ابعاد و مشخصات اندازه تشک به شما امکان می دهد هر قالب تشک را درک کرده و بهترین تصمیم را برای خود بگیرید.

ابعاد اندازه بهینه برای
دوقلوی 38 “W * 75” L کودک نوپا ، کودکان ، بزرگسالان مجرد
Twin XL 38 “W x 80” L کودکان ، بزرگسالان مجرد (قد بلند) ، خوابهایی که می خواهند از یک تخت خواب قابل تنظیم استفاده کنند
کامل (دو نفره) 54 “W x 75” L کودکان ، بزرگسالان مجرد ، بزرگسالان مجرد با کودکان یا حیوانات خانگی ، زوج ها (کوچک)
Queen 60 “W x 80” L بزرگسالان مجرد ، بزرگسالان مجرد با کودکان یا حیوانات خانگی ، زوج ها
King 76 “W x 80” L زوج ، زوج دارای کودک یا حیوانات خانگی
Split King (2) 38 “W x 80” L زن و شوهر (با تنظیمات مختلف تشک) ، خواب هایی که می خواهند از یک تخت خواب قابل تنظیم استفاده کنند
California King 72 “W x 84” L زوج ، زوج با کودک یا حیوانات خانگی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.