سلام ، به آسایش 24 خوش آمدید.

تفاوت پارچه ترگال و ساتن

تفاوت پارچه ترگال و ساتن

هنگامی که در جستجوی یک برگه مناسب برای اضافه کردن به مجموعه خود هستید ، احتمالاً خواهید دید که مرتباً با دو کلمه روبرو می شوید: percale و sateen. و مگر اینکه در شغل تختخواب کار کنید ، ممکن است ندانید که این کلمات حتی به چه معنا هستند ، چه رسد به اینکه چگونه بین این دو تفاوت قائل شوید! بنابراین ، به Sleepopolis اجازه دهید تا توضیح دهد.

در این مقاله ، ما می خواهیم پارچه های پارچه ای و ساتین را از نزدیک بررسی کنیم تا بتوانید مجهزتر باشید و بهترین بستر را برای خود پیدا کنید. بیایید به ورق های Sateen vs Percale شیرجه بزنیم.

Percale VS Sateen: On the Loom
اول چیزهای مهم. هر دو پوسته و ساتین به سبک بافتی که در تولید پارچه استفاده می شود اشاره دارند. و برای اهداف این راهنما ، ما به طور خاص بر روی ورق ها تمرکز خواهیم کرد.

در حالی که شناسایی ویژگی های مختلف هر بافت برای درک نحوه شکل گیری و احساس آنها بسیار مهم است ، بگذارید ابتدا کمی در مورد روند بافت صحبت کنیم.

به طور معمول ، ورق های چوبی دارای یک بافت “یک به یک زیر” هستند ، در حالی که ورق های سیتین تمایل دارند “یک بافته سه بر یک”. البته برای هر قاعده ای استثناهایی وجود دارد ، و گاهی اوقات شما می توانید ورقه های پارچه ای بافته شده با پارچه های “چهار بر یک” زیر را ببینید. اما ، به طور کلی ، این استاندارد است.

برخی از شما بافندگان و خیاطان ممکن است از قبل بدانند که منظور من از “یک به یک زیر” چیست ، اما در اصل ، این به چگونگی بافتن تارهای پارچه بر روی دستگاه بافندگی اشاره دارد. برای ارائه کمی پیش زمینه ، بیایید با درک اصطلاحات “تار” و “پود” شروع کنیم.

ورق های Sateen vs Percale
خوابیدن در ملافه های آهک و برگهای Percale
“تار” به نخ هایی گفته می شود که به صورت طولی بر روی دستگاه بافندگی نگه داشته می شوند و “پود” به نخ هایی گفته می شود که در رشته های تار بافته می شوند. به عنوان مثال ، بافت یک به یک زیر (مانند آنچه که ما اغلب در ورقهای پرکاس مشاهده می کنیم) به این معنی است که نخ پود از روی یک تار تاب و سپس از زیر یک تار تاب عبور می کند. به همین ترتیب ، بافت چهار به یک در زیر (مانند آنچه در ورقه های ساتن می بینیم) زمانی است که نخ پود قبل از اینکه از زیر یک رد شود ، روی چهار نخ بافته می شود.

سادگی بافت یک پارچه ای یک به یک زیر پارچه ای را ایجاد می کند که از پارچه بافته شده ساتین سبک تر و هوای بیشتری دارد. با یک پارچه ساتن ، نخ های پود از ردیف های تار بیشتری عبور می کنند به جای اینکه آنها را به طور یکنواخت مانند پارچه های یک پارچه / یک نوع بافت پایین پخش کنید. این ماده ای را ایجاد می کند که نرمتر احساس می شود و براق تر به نظر می رسد (نوعی ساتن).

Sateen vs Percale sheets

بسته به اینکه از کدام روش استفاده می شود ، ویژگی های خاصی را مشاهده می کنید که مختص هر سبک بافت است. در واقع ، بعد از این مقاله ، من شرط می بندم که شما می توانید این بافت های مختلف را از سراسر اتاق خواب تشخیص دهید. بنابراین ، حالا که کمی بیشتر در مورد مکانیک پشت همه اینها دانستیم ، اجازه دهید به این ویژگی ها بپردازیم!

Sateen sheets from Sojao

ملحفه های ساتین از Sojao
پارچه
ورقهای پرکال در بافت ساده ترند ، با مات بودن ، و یک دست صاف مشخص می شوند. صفحات ورق از نظر وزن سبک تر ، خنک تر و تنفس بیشتری دارند. آنها تمایل دارند نوعی احساس پیراهن دکمه دار به پایین را داشته باشند.

به دلیل تردی و تنفس خنک ، ورقهای پرکاس معمولاً برای ماههای گرم که خوابها سعی می کنند تازه بمانند و عرقهای شب را از بین ببرند ، مناسب ترند. به عنوان مثال ، مجموعه ورق های پوسته از Parachute یا مجموعه ورق های Casper’s Cool Supima ، دو نمونه خوب از قابلیت خنک سازی بافت پارچه هستند. خواب هایی که همیشه داغ می شوند (مثل من) باید در تمام طول سال از ورق های پوسته پوسته استفاده کنند.

مطمئناً موارد زیادی در مورد احساس و کیفیت تختخواب به الیاف خود پارچه برمی گردد ، اما به طور کلی ، ورق های پوسته با دوام ، نرم و مراقبت از آنها آسان است. با این حال ، ورقه های پوستی بیشتر مستعد چین و چروک هستند ، بنابراین چیز خوبی است که آنها معمولاً در ماشین خشک می شوند زیرا استفاده از گرما می تواند چین و چروک پوست را از بین ببرد.

Testing out the Parachute sheets

در حال آزمایش ورقهای چتر نجات
نکته مثبت: برای جلوگیری از چین و چروک پوست ، توصیه می کنم به محض اتمام چرخه ، ورق های چربی را از خشک کن بردارید. سپس ، وقتی آنها خوب و گرم هستند ، آنها را روی تشک خود پهن کنید.

این ملحفه ها علاوه بر کمی چروک شدن ، کمی چروک هم می شوند. ملحفه های پوسته بسیار ترد هستند ، وقتی در تخت می چرخانید یا پارچه را فشار می دهید می توانند کمی صدای چین و چروک ایجاد کنند. من شخصاً یک خواب عمیق هستم ، بنابراین پارچه های پوستی احتمالاً شب مرا بیدار نمی کند. اما اگر خواب سبک هستید یا به صداهای شب حساس هستید ، این را بخاطر داشته باشید.

همانطور که اشاره کردم ، ورقهای پوسته بیشتر حالت مات دارند ، بدین معنی که براق نیستند. اگر تختخواب رویایی که در مورد آن خیال کرده اید ، براق و ابریشمی به نظر برسد ، احتمالاً تصور می کنید ملحفه های بافته شده ساتین (که یک لحظه به آن خواهیم رسید!)

Supima sheets from Casper

ورق های برتر سوپیما از کسپر
بیایید خلاصه کنیم
زندگی شلوغ است و جستجوی ملافه ایده آل شما گاهی اوقات بیشتر از هر چیز دیگری احساس سرگرمی می کند. بنابراین ، چگونه می توانید هنگام خرید ورق ، به یک ورق کوچک مراجعه کنید؟ در اینجا لیستی از کلمات کلیدی وجود دارد که تقریباً همیشه می توانید آنها را با ملافه های پوسته مرتبط کنید:

ترد – به پیراهن لباس دکمه دار سفید فکر کنید.
خنک – ورق های چوبی معمولاً برای ماه های گرم مناسب ترند.
سبک وزن – وزن آنها معمولاً کمتر از ورق های ساتن است.
تنفس – ایده آل برای خواب گرم.
مات – ورقهای Percale براق نیستند.
با دوام – ورقهای Percale در برابر پیلینگ مقاومت بیشتری دارند.
بنابراین ، خواب ، وقتی در راهروی ملافه گشت و گذار می کنید و یک ورق پارچه ای بافته شده از قفسه را بیرون می کشید ، به این شش کلمه کلیدی فکر کنید. بیشتر اوقات ، شرکت ها یک دوره آزمایشی به مشتریان ارائه می دهند تا بتوانید قبل از تحویل کامل آنها در اتاق خواب ، با ملحفه هایتان آشنا شوید. اما ، اگر نمی خواهید یک دوره آزمایشی را اذیت کنید (یا اگر یکی از آنها ارائه نمی شود) ، این لیست باید درک خوبی از آنچه با ورق های بافته شده در مقیاس بافته می شوید ، باشد.

باشه! بیایید به سمت ساتین حرکت کنیم ، اینطور است؟

Parachute Sheets in gray

ورق چتر نجات
ساتین
برخلاف ورقهای بافته شده با پاركال ، كه به طور معمول دارای روكشی مات هستند ، ورقهای ساتن دارای روكشی نرمتر هستند كه براق بودن آنها را به آنها می بخشد. آنها در لمس ابریشمی به نظر می رسند و احساس ابریشمی می کنند و تمایل دارند که پارچه ای براق داشته باشند که کمی روی بدن شما سنگین باشد. به جای تردی خنک ، ورق های ساتن لطافت لطیف و ابریشمی را ارائه می دهند.

یک پارچه ساتن یک ورق ضخیم تر و قابل تنفس کمتر از یک پارچه بافی تولید می کند و باعث می شود ورق های ساتن مناسب ماه های خنک تر باشد. آنها کاملاً گرم و دنج مانند فلانل نیستند ، اما ورق های ساتن سنگین تر و گرمتر از ورق های چوبی هستند. البته برای هر قاعده ای استثنائاتی وجود دارد! به عنوان مثال ، من یک مجموعه ورق ساتین از Luxor Linens را امتحان کردم که دارای براق بودن بافت است ، اما بسیار سبک وزن و خنک نیز احساس می شود.

ورق های ساتین اغلب دارای یک بافت سه به یک در زیر است که باعث می شود نخ های قابل مشاهده در بالای پارچه ایجاد شود. در اصل ، این همان چیزی است که باعث می شود محصول نهایی ابریشمی و براق به نظر برسد و در هنگام لمس احساس صافی کند. بعلاوه ، این سبک بافت باعث می شود پارچه کمتر در معرض چین و چروک قرار بگیرد (برخلاف پارکال).

ست ملحفه Luxor Linens

Luxor Linens sheet set

ست ملحفه Luxor
در حالی که ورق های ساتن معمولاً کمتر چروک می شوند ، اما پارچه می تواند هنگام مالش روی مواد ، صدای شادی ایجاد کند. مانند صدای چروکیده ای که در مقیاس رایج رایج است ، برخی از ورقه های ساتین از دیگران سر و صدا خواهند داشت. اما لطافت ابریشمی ملحفه های ساتن می تواند ملافه های کمی پر سر و صدا را ایجاد کند که هنگام چرخیدن در رختخواب صدای مبهمی ایجاد می کند.

مراقبت از ورقهای بافته شده ساتین به طور کلی آسان است ، اگرچه توجه به این نکته مهم است که با هر چرخه شستشو ، براقیت ملافه های ساتین کاهش می یابد. همچنین اندکی مستعد پیلینگ هستند و از دوام کمی نسبت به ورقهای بافته شده با چسب استفاده می کنند. بنابراین ، در حالی که براق و ملافه ورق های ساتن زیبایی زیبایی مجلل ارائه می دهند ، اما اغلب آنها دوام زیادی ندارند.

بیایید خلاصه کنیم
خوب ، حالا شما می دانید. ورقهای بافته شده با پركال ترد ، خنك و قابل تنفس هستند در حالی كه ورقهای بافته شده ساتین ابریشمی ، براق و گرم هستند. هر کدام از آنها چیزهای خاص خود را برای بازی تختخواب می آورند ، بنابراین بیایید نگاهی به برخی از کلمات کلیدی بیندازیم که می توانید با ورق های سیتین همراه شوید تا خرید شما کمی راحت تر شود:

شین – ملحفه های ساتین دارای جلای براق هستند.
Drape – آنها روی بدن سنگین تر قرار می گیرند و شکل شما را مشخص می کنند.
ابریشمی – مانند ابریشم یا ساتن کاملاً کرمی است.
سنگین – یک بافت ساتین یک ورق ضخیم تر تولید می کند.
بیشتر مقاوم در برابر چین و چروک – کمتر از چربی پوست است.
گرم – این بافت تنفس کمتری دارد ، برای آب و هوای خنک بهتر است.
به یاد داشته باشید ، خواب ها: هر مجموعه ملحفه ساتن احساس یا ظاهری یکسان نخواهد داشت (چه کسی چنین چیزی را می خواهد؟) اما هنگامی که می خواهید ملافه های پارچه ای ساتین مناسب برای افزودن به اتاق خواب خود پیدا کنید ، این شش کلمه کلیدی را در پشت نگه دارید از ذهن شما البته ، تقریباً همیشه می توانید از دوره آزمایشی یک شرکت استفاده کنید و برخی از ورق های ساتین را آزمایش کنید تا از عملکرد آنها بهترین درک را داشته باشید.

Sateen sheets from Sojao feel

ملحفه های ساتین از Sojao
افکار نهایی
ملافه های مروارید و ساتین شخصیت های بسیار متفاوتی دارند که هرکدام از آنها امتیازات و ایرادات خاص خود را دارند. به جای تلاش برای تعیین اینکه کدام یک را انتخاب کنید ، توصیه می کنم هر دو سبک را برای یک مجموعه ملافه ای متعادل آزمایش کنید. به هر حال ، آنها مکمل یکدیگرند! در تابستان از خنک و مبهم پوسته پوسته لذت ببرید و هنگامی که زمستان شروع می شود از گرمی نرم و نرم سیرین لذت ببرید.

بنابراین ، بیایید هر دو بافت را یک بار دیگر کنار هم مقایسه کنیم تا درک کاملی از هر سبک داشته باشید:

آیا باید ورق های کفش یا سیرین بخرید
ظاهر – Percale با رنگ مات مشخص می شود ، در حالی که ساتین ظاهری براق و براق ارائه می دهد.
پارچه Feel – Percale دارای یک دست خنک و ترد است و پارچه ساتن احساس ابریشمی و صاف بودن می کند.
وزن – Percale سبک تر و قابل تنفس تر از حفره است. بافته های ساتین یک ورق ضخیم تر تولید می کنند که روی بدن سنگین تر است.
The Warmth – ملافه های پرکال معمولاً نسبت به ملافه های ساتن خنک تر می خوابند.
چین و چروک – پارچه بافته شده ساتین به طور کلی در برابر چین و چروک مقاومت بیشتری دارد ، در حالی که پارچه بافته شده در پوست بیشتر در معرض چین و چروک است.
شستشو – به طور معمول پارچه های بافته شده از ساتن و پارکال قابل شستشو و خشک شدن هستند.
بنابراین ، اکنون شما می دانید که این بافت ها در مورد چه چیزهایی هستند. اما اگر تا به حال درباره یک مجموعه ورق خاص تعجب کرده اید ، بهتر است از دوره آزمایشی شرکت استفاده کنید و همچنین رتبه بندی و بررسی محصول را بررسی کنید. به این ترتیب می توانید تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در مورد بستر را داشته باشید.

سالات متداول
آیا ورقهای Percale با گذشت زمان نرمتر می شوند؟
هر وقت ملافه های پرکال را بشویید ، نرمتر می شوند. هرچه بیشتر آنها را داشته باشید ، نرم تر می شوند.

 

 

ورق Percale چیست؟
ورق های پرکال یک ورق پنبه ای است که به دلیل بافت سفت شناخته می شود. کلمه “percale” به نوع خاصی از بافت استفاده می شود که برای تولید ورق استفاده می شود و نه ماده ای که از آن ساخته شده است.

چه چیزی باعث می شود ملحفه های ساتین گزینه خوبی باشد؟
ملحفه ساتن می تواند برای کسانی که از آلرژی رنج می برند انتخاب خوبی باشد زیرا در برابر کپک مقاومت می کند. تعداد نخ آنها زیاد است و بسیار تنفس می شوند و باعث خوابیدن آنها در حالت خنک می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.