سلام ، به آسایش 24 خوش آمدید.

راهنمای سفتی تشک

راهنمای سفتی تشک

MattressFirmnessGuideTopImage

استواری می تواند موضوعی مشکل برای بحث باشد. چرا؟ خوب ، همه سفتی تشک را کمی متفاوت تجربه می کنند. مانند هر فاکتور احساس ، ذهنی است و ترجیح شخصی شما بسته به اندازه ، شکل و وزن بدن شما می تواند تغییر زیادی کند. اما خوشبختانه چند معیار و استاندارد وجود دارد که می توانید برای درک بهتر چگونگی یافتن محکم تشک مناسب خود استفاده کنید.

برای کمک به شما در یادگیری کمی بیشتر در مورد استحکام و درک اینکه شما به چه محکمی نیاز دارید ، من این راهنمای محکم تشک را ارائه داده ام. در آن ، ما بررسی خواهیم کرد که استحکام چیست ، چگونه توسط صنعت تشک اندازه گیری می شود و چگونه می توان سطح سفتی مناسب برای نیازهای منحصر به فرد خواب را انتخاب کرد. ما همچنین در مورد تفاوت استحکام و پشتیبانی بحث خواهیم کرد ، دو اصطلاحی که اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

با تمام این اوصاف ، بگذارید با صحبت در مورد اینکه دقیقاً استحکام چیست ، کارها را شروع کنیم!

استحکام تشک چیست؟
محکم بودن تشک به احساس اولیه ای که هنگام خوابیدن روی آن تجربه می کنید اشاره دارد. آیا در حال تشک شدن در تشک هستید ، یا در بالای آن استراحت می کنید؟ آیا شما فشار زیادی به عقب برمی دارید یا اینکه متوجه می شوید مواد به منحنی های بدن شما خط می زند؟ اینها تنها چند سوال است که می توانید برای تعیین نرم یا متوسط ​​بودن تشک یا سفت بودن تشک بپرسید.

صنعت تشک برای کمک به مصرف کنندگان در درک صلابت ، اغلب تختخواب خود را در یک “مقیاس استحکام” با دامنه 1-10 درجه بندی می کند. تشکی که نمره آن 1/10 باشد ، نرم ترین تشک در جهان است ، و تشکی که نمره 10/10 داشته باشد ، محکم ترین آن خواهد بود. برای مرجع ، نمره 6.5 / 10 به طور گسترده ای به عنوان استاندارد صنعت برای استحکام متوسط ​​در نظر گرفته می شود. من در زیر مقیاس استحکام را با جزئیات بیشتری شرح خواهم داد.

اما در حال حاضر ، اجازه دهید از تشک های نرم ، متوسط ​​و محکم واقعی استفاده کنیم.

نرم
تشک های نرم به طور کلی در مقیاس سفتی در محدوده 3-5 / 10 قرار می گیرند. آنها معمولاً از مواد بالشتکی مانند بالش های لحافی یا قسمت های ضخیم کف حافظه در لایه های بالایی خود استفاده می کنند ، که به آنها به عنوان لایه های “راحتی” نیز گفته می شود. آنها با احساس فرو رفتن عمیق ، کانتورینگ بدن و کاهش فشار مشخص می شوند.

به عقب روی تشک نرم خیلی فشار نخواهید داد ، به این معنی که احتمالاً بیشتر از “بالای” آن “درون” آن احساس می کنید. تشک های نرم تر عموماً توسط خواب های جانبی سخت گیر و یا افرادی که کمی از راحتی بیشتری در شانه ها ، باسن و کمر برخوردار هستند ترجیح داده می شوند. برخی از نمونه های معروف تشک های نرم شامل تشک های Layla ، Helix Sunset و Nectar هستند.

Nectar mattress side sleeping

کف نرم حافظه روی تشک Nectar برای خواب های جانبی بسیار مناسب است
برای گزینه های نرم بیشتر ، راهنمای من برای بهترین تشک های نرم را ببینید.

شرکت متوسط
تشک های متوسط ​​متوسط ​​معمولاً در محدوده 6-7 / 10 مقیاس استحکام قرار دارند. این تخت ها معمولاً لایه های بالایی فوم نرم را با پایه های محکم تری از کویل های پلی فوم با چگالی بالا یا کویل های جیبی ترکیب می کنند. این یک تعادل بین کاهش فشار و پشتیبانی ایجاد می کند ، که برای طیف گسترده ای از خوابها جذاب است.

گرچه ممکن است در یک تشک سفت و محکم دچار فرو رفتگی شوید ، اما به احتمال زیاد احساس می کنید از رختخواب بالا و پایین می روید. به همین دلیل ، تشک های سفت و محکم می توانند برای خوابهای ترکیبی یا خوابهای پشتی بسیار مناسب باشند ، زیرا این گروهها از کمی تحرک اضافی سود زیادی می برند. برخی از تشک های مورد علاقه متوسط ​​متوسط ​​من شامل تشک DreamCloud ، Saatva و Leesa Hybrid هستند.

Leesa Hybrid Bedroom

تشک ترکیبی Leesa Hybrid.
محکم
و در آخر ، تشک های محکم که معمولاً در مقیاس استحکام در محدوده 8-10 / 10 قرار دارند. این تختخوابها بندرت از مواد نرم و نرم در لایه های راحتی خود استفاده می کنند. در عوض ، آنها یک لایه نازک از کف نرم را در بالای پلی فوم یا فنرهای با چگالی بالا قرار می دهند. بنابراین ، تشک های محکم می توانند از پشتیبانی بالایی برخوردار باشند.

روی یک تشک سفت ، هر قسمت از بدن شما باید کاملاً بالای تخت با فشار زیاد به عقب بلند شود. خواب آورهای شدید معده و افراد سنگین ممکن است قدری اضافی که از این ساختارها می گیرند را بدانند. چند تشک محکم و خارق العاده در بازار تشک های هلیکس داون ، بروکلین پلانک و WinkBed هستند.

معده خوابیده روی تشک محکم Helix Dawn.
برای گزینه های محکم تر ، به راهنمای من برای بهترین تشک های محکم مراجعه کنید.

درک مقیاس استحکام
بنابراین ، اکنون که دانستیم سه گروه اصلی استحکامات چیست ، بیایید کل مقیاس استحکام را مرور کنیم. این به شما ایده بهتری می دهد که هنگام انجام تحقیق در مورد تشک خود ، 3/10 یا 7.5 / 10 واقعاً چه حسی دارد.

Firmness Comparison

چند تشک محبوب در مقیاس استحکام.
همانطور که در بالا اشاره کردم ، این تفاسیر ذهنی هستند ، اما من فکر می کنم آنها درک خوبی از چگونگی ترجمه این اعداد به یک زندگی واقعی و روی تخت ارائه می دهند.

1 از 10 یا بسیار نرم: به ندرت می توانید تشکی را پیدا کنید که 1/10 واقعی در مقیاس استحکام باشد ، زیرا بسیار خوب است. این نوع تخت باعث می شود بیش از حد غرق شود ، و هرگونه احتمال حمایت را مختل می کند. Sleepopolis هرگز تشکی را که یک 1/10 در نظر گرفته شود بررسی نکرده است.
2 از 10 یا بسیار نرم: کمی واقع بینانه تر از تشک 1/10 ، تختی که نمره 2 را در مقیاس سفتی بدست آورد احتمالاً به اندازه کافی برای یک خواب متوسط ​​پشتیبانی نخواهد کرد. باز هم ، این نوع ساختار برای اکثر افراد بیش از حد غرق می شود. Sleepopolis هرگز تشکی را که با مقیاس 2 از نظر استحکام وارد شده باشد ، بررسی نکرده است.
3 از 10 یا خیلی نرم: 3/10 در مقیاس استحکام کمی قابل کنترل تر است. در حالی که هنوز غوطه وری زیادی وجود دارد (به طور دقیق بین 1.5-3 اینچ) ، تشک های موجود در این سطح کمی بیشتر پشتیبانی می کنند. اگر یک تشک نمره 3/10 را بدست آورد ، معمولاً از کف حافظه ساخته می شود ، ماده ای ملایم که با کاهش فشار عمقی شناخته می شود. این سطح نرمی برای خوابهای جانبی بهترین است.
4 از 10 یا نرم: اگر به تشک 4/10 بدهم ، منظورم این است که نرم است اما احساس متعادل تری دارد. در اینجا ، لایه های راحتی کمی لاغرتر می شوند و بیشتر خواب ها کمی از احساس “گیر افتادن در رختخواب” که با تشک های نرم تر ارائه می شود ، احساس می کنند. این سطح سفتی برای خوابهای جانبی سختگیر نیز بهترین است.
5 از 10 یا نرم متوسط: این نمره رایج تری برای اکثر تشک های تختخواب در یک جعبه است که خود را “نرم” توصیف می کنند. هنوز لایه های راحتی مخمل خواب دار روی تشکی از این دست پیدا خواهید کرد ، اما با یک پایه محکم یا از پلی فوم ، سیم پیچ یا فنر با تراکم بالا تعادل پیدا می کند.
6 از 10 ، متوسط: اغلب تشک های موجود در بازار در محدوده استحکام 6-7 / 10 قرار دارند. این آنها را به عنوان متوسط ​​ثابت نشان می دهد ، به این معنی که آنها تعادل بین کاهش فشار و پشتیبانی را ایجاد می کنند. این تختخواب ها برای طیف گسترده ای از خواب ها بسیار مناسب هستند ، یا می توانند به طور کامل از کف ساخته شوند و هم از ترکیب کف و کویل.
7 از 10 ، کمی محکم: نمره 7 ما را وارد قلمرو محکم تری می کند. این تختخوابها به دلیل بالا بردن و خواباندن خارج از ساختار ، قابل توجه هستند. خواب های دسته کوچک موسیقی جاز ، خوابان های پشتی و خوابان های معده معمولاً از لیفت اضافی این تشک ها بهره مند می شوند.

8 از 10 ، محکم: اگر به تشک در مقیاس استحکام 8/10 بدهم ، می گویم که بسیار محکم است. شما در این تشک های محکم بدن زیادی حالت بدن یا “بغل” احساس نخواهید کرد ، در عوض فشار زیادی به عقب خواهید آورد. این تختخواب ها برای خواباندن پشت و معده بسیار مناسب هستند و همچنین می توانند برای افرادی که احساس سنتی تری دارند ترجیح دهند.
9 از 10 ، بسیار محکم: 9/10 احساس مشابهی با 10/10 دارد ، اما حتی با آغوش و فرو رفتن حتی کمتر. در اینجا فشار بسیار زیادی وجود دارد ، بنابراین اکثر خواب ها احتمالاً این نوع تشک ها را برای نیازهایشان بسیار محکم می یابند. اما خواب های سنگین تر ممکن است احساس محکم تشک 8/10 را ترجیح دهند.
10 از 10 ، فوق العاده محکم: و در آخر ، 10/10. به احتمال زیاد شما هرگز در طبیعت با یکی از این توله سگها روبرو نخواهید شد ، اما اگر این کار را انجام دهید ، باید توجه داشته باشید که آنها به هیچ وجه تسکین دهنده فشار نخواهند بود. Sleepopolis هرگز یک تشک واقعی 10/10 را بررسی نکرده است.
بهترین استحکام برای تشک چیست؟

ChoosingTheRightFirmness

با این درک از استحکام در جای خود ، وقت آن است که این سوال قدیمی را معما کنیم: بهترین استحکام برای تشک چیست؟ همانطور که احتمالاً جمع شده اید ، هیچ پاسخی برای این پرسش مهم وجود ندارد. چرا؟ خوب ، زیرا استواری چنین امری شخصی است. یک تشک فوق العاده محکم ممکن است برای خواباننده معده عالی باشد ، اما برای خوابان های جانبی کاملاً وحشتناک است.

برای کمک به شما در زمینه سازی بهتر این سوال از نظر نیازهای خواب ، اجازه دهید استحکام را بر اساس موقعیت تقسیم کنیم.

پشت خواب ها
خواب های پشتی گروه جالبی هستند ، زیرا آنها از نظر نیاز دقیقاً بین خوابان های کنار و خوابان معده قرار می گیرند. اگر تشک آنها خیلی سفت باشد ، خواب آورهای عقب ممکن است دچار تنش و نیشگون گرفتن فشار غیر ضروری در قسمت کمر شوند. اگر خیلی نرم باشد ، ممکن است باسن های آنها از هم ترازی با شانه ها فرو برود. به همین دلیل ، من معمولاً توصیه می کنم که خوابهای پشتی با یک تشک سفت و محکم بچسبند.

چرا این سطح سفتی برای خواب آورهای عقب بسیار خوب است؟ خوب ، این امر کمک می کند تا ستون فقرات آنها به یک ترتیب خنثی برداشته شود ، در نتیجه پشتیبانی صدا و راحتی در پشت ایجاد می شود. این به کاهش فشار و درد کمک می کند ، به خصوص برای کسانی که با مواردی مانند فیبرومیالژیا و آرتروز دست و پنجه نرم می کنند.

همانطور که در بالا صحبت کردیم ، استاندارد صنعت برای استحکام متوسط ​​6.5 / 10 است ، بنابراین نمره ای در حدود این تعداد باید برای این افراد رویایی کار کند.

خواب های پشتی می توانند راحتی متنوعی را در انواع مختلف تشک پیدا کنند ، اما من پیشنهاد می کنم آنها جستجوی خود را با تشک های ترکیبی شروع کنند. برای طبقه بندی به عنوان ترکیبی ، یک تخت باید از هر دو لایه کف و سیم پیچ استفاده کند ، که این امر تعامل خوبی بین پرش و غرق ایجاد می کند.

برای اطلاعات بیشتر ، بهترین تشک من را برای راهنمای خوابهای پشت بررسی کنید.

خواب های جانبی
خواب های کناری کمی کمتر از خواب های پشتی خوشحال می شوند. این گروه به یک تشک نرم نیاز دارند که فضای زیادی برای غرق شدن در شما برای از بین بردن فشار عمیق و با احتیاط در شانه ها ، باسن و کمر فراهم می کند. تشکی که پشتیبانی منطقه ای داشته باشد ممکن است مناسب این خواب ها باشد. تشک هایی که دارای پشتیبانی منطقه ای هستند ، از نظر شانه ها نرم تر هستند و می توانند فشار را کاهش دهند ، اما در قسمت باسن نیز محکم تر هستند و می توانند از پشت به پشت پشتیبانی کنند.

Emma Shoulder Contour

یک سیستم پشتیبانی منطقه ای در عمل. توجه کنید که چگونه به شانه ها اجازه می دهد تا برای کاهش فشار فرو بروند.
وقتی به سطح نرمی که برای خوابهای جانبی مناسب است فکر می کنم ، تمرکزم را روی محدوده 4-6 / 10 قرار دهم.

اگرچه قطعاً خوابهای جانبی هنوز به پشتیبانی صدا نیاز دارند ، اما به محض ورود به رختخواب باید لایه های ضخیم کف نرم مورد استقبال آنها قرار بگیرند. این امر به شما کمک می کند تا هنگام فشار دادن آنها به داخل مفاصل ، آنها را بالشتک کرده و اطمینان حاصل کنید که در طول شب هیچگونه گرفتگی یا تنش ناراحتی بر روی نقاط فشار آنها ایجاد نخواهد شد. من توصیه می کنم که خوابهای کناری را با تشکهای مموری فوم بچسبانید ، که به کانتورینگ عمیق بدن ، غرق شدن و کاهش فشار معروف هستند.

وارد صفحه تخت خواب های جانبی مورد علاقه من در بهترین تشک من برای صفحه خواب های کناری شوید.

خواب های معده
من خوابهای معده را برخلاف خوابهای جانبی می دانم زیرا آنها به تختخوابهای محکم و اضافی با لیفت و پشتیبانی کافی نیاز دارند. برای جلوگیری از تعظیم ناراحت کننده در پایین کمر ، این خواب ها باید از هم سطح بودن باسن با شانه ها اطمینان حاصل کنند و یک تراز بندی خنثی در ستون فقرات ایجاد کنند. این امر به ویژه برای جلوگیری از کمردرد مهم است. به همین دلیل ، من تمایل دارم خواب های معده را به سمت تخت هایی در محدوده سفت 8-10 هدایت کنم.

اما درست مثل خواب های کناری هنوز هم به پشتیبانی نیاز دارند ، خوابان های معده هم هنوز به راحتی نیاز دارند. نکته اصلی یافتن تشکی است که لایه های داخلی فوق العاده حمایتی را با بخشهای بالایی دنج برای کمی تخلیه فشار اولیه در کنار هم قرار دهد. خواب های معده احتمالاً بهترین عملکرد را روی تشک داخلی یا ترکیبی دارند که با یک لایه بالایی نازک ساخته شده است.

آیا به مقداری الهام از خواب معده احتیاج دارید؟ من راهنمای خود برای بهترین تشک را برای خوابان معده پیشنهاد می کنم.

آیا استحکام همان پشتیبانی است؟

UniversalLevelOfComfort

هنگام تفکر در مورد استحکام و حمایت ، بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که اصطلاحات با یکدیگر مترادف هستند. در حقیقت ، آنها به دو چیز کاملاً متفاوت اشاره می کنند. استحکام در واقع احساسی فوری است که هنگام خوابیدن روی تشک تجربه می کنید. از طرف دیگر ، پشتیبانی به این معنی است که تشک به خوبی ستون فقرات را در یک راستا نگه می دارد. بنابراین ، شما می توانید یک تشک نرم با یک تکیه گاه و یک تشک سفت و بدون تقریباً ساپورت پیدا کنید.

جستجوی این مرز بین استحکام و پشتیبانی ممکن است مشکل باشد ، اما مهم است که هنگام خرید یک تشک جدید آنها را در ذهن خود جدا کنید. به یاد داشته باشید: استحکام به راحتی احساسی است که تشک احساس می کند. آیا فشار را کاهش می دهد؟ آیا برای شما راحت است؟ آیا بالشتک سازی زیادی وجود دارد ، فشار زیادی وجود دارد یا چیزی در این بین وجود دارد؟

پشتیبانی درمورد این است که تشک ستون فقرات شما را در یک ترتیب خنثی قرار می دهد یا نه. وقتی در وضعیت خواب دلخواه خود دراز کشیده اید ، آیا احساس می کنید که تشک در حال انجام کار خوب یا بدی است که ستون فقرات خود را از یک شانه تا باسن خود به صورت مستقیم بلند می کند؟

با تمرکز بر روی هر یک از این عوامل به صورت جداگانه ، شما می توانید تشکی را پیدا کنید که پشتیبانی لازم را در وضعیت خواب شما فراهم کند و سطح سفتی مناسب شما باشد. برای راهنمایی های بیشتر نگاهی به راهنمای نحوه انتخاب تشک من بیندازید.

چگونه محکم تشک خود را انتخاب کنید

اکنون که به تمام دانش فنی که می توانید در سطوح مختلف مقاومت بخواهید مجهز شده اید ، اجازه دهید آن را در یک تجربه خرید در دنیای واقعی اعمال کنیم. در زیر ، من برخی از نکات و ترفندهایی را که برای جفت کردن افراد با سطح استحکام ایده آل آنها استفاده می کنم ، اجرا می کنم.

در چه موقعیتی می خوابید؟ بیش از هر چیز دیگری ، این احتمالاً مهمترین سوالی است که باید در هنگام بررسی استحکام به آن پاسخ دهید. خواب های جانبی سختگیرانه معمولاً چیزی را در محدوده 3-6 / 10 می خواهند در حالی که خواب آورهای عقب می خواهند با چیزی در محدوده 5-7 / 10 کار کنند. و مطمئناً ، هر چیزی که بالاتر از 7/10 باشد پشتیبانی کافی از خواب آورهای معده را فراهم می کند!
شما چقدر وزن دارید؟ وزن همچنین می تواند یک عامل اصلی باشد. افراد سنگین وزن تر معمولاً یک تشک ضخیم تر می خواهند که لایه های کف زیادی برای فشار دادن عمیق در فشار فراهم کند. تشک های Innerspring نیز ممکن است دوام بیشتری به این خواب ها بدهند. افراد سنگین تر ممکن است تشک ها را نرمتر از آنهایی که وزن متوسط ​​بیشتری دارند تجربه کنند ، بنابراین اگر یک داور (مانند من!) به تشک ها درجه سفتی 7/10 بدهد ، این افراد می توانند آن را به صورت 5.5 یا 10/10 تجربه کنند.
نوع بدن شما چیست؟ تفکر در مورد نوع بدنی خاص شما نیز به تعیین میزان استحکام مورد نیاز شما کمک می کند. اگر وسط میانه سنگین تری دارید ، می خواهید یک تشک محکم با یک هسته ساپورت ناحیه ای داشته باشید تا هم راستایی ستون فقرات را خنثی نگه دارد. اگر شما خواب سبک تری هستید ، بیشتر با لایه های بالایی تشک خود تعامل خواهید داشت ، بنابراین ممکن است یک تشک نرم تر را ارائه دهید که راحتی زیادی را فراهم کند.
به یاد داشته باشید: استحکام پشتیبانی نمی شود. فراموش نکنید که حمایت و استحکام یکسان نیستند. شما می توانید تشکی با پشتیبانی عالی پیدا کنید که هنوز هم نرم است و تمام نیازهای کاهش فشار شما را برآورده می کند!
هنوز کوک شدی؟ با اکثریت بروید. اگر هنوز نمی دانید پس از خواندن این راهنما با چه محکم و استحکام باید کنار بروید ، توصیه می کنم یک تشک سفت و محکم انتخاب کنید. یک تختخواب که در اطراف درجه استاندارد صنعتی 6.5 / 10 قرار دارد می تواند راحتی جهانی را برای اکثر افراد ایجاد کند.
مراقب تشک های نرم باشید. اغلب اوقات ، افراد خواب کلمه “نرم” را می بینند و به طور طبیعی به سمت آن گرایش پیدا می کنند. این منطقی است – به نظر می رسد نرمی نشان دهنده دنج بودن یا شکوه مجلل است. با این حال ، تشک های نرم اغلب می توانند بسیار ناخوشایند باشند زیرا از پشتیبانی کافی برای بسیاری از موقعیت های خواب برخوردار نیستند. در واقع ، “تشک های نرم” از جمله انواع تشک های برگشتی در صنعت هستند. بنابراین ، اگر می خواهید نرم بروید ، لطفا اطمینان حاصل کنید که تختخواب شما دارای هسته ای جامد از کویل های پلی فوم با چگالی بالا یا کویل های جیب دار باشد. این کار باعث افزایش طول عمر تشک شما نیز می شود!
حرف آخر

خوب ، مردم ، این کار را برای راهنمای محکم تشک من انجام می دهند. وقتی به این فکر می کنید که تشک شما چقدر محکم است ، به یاد داشته باشید که باید روی وضعیت خواب ، میزان وزن ، میزان غرق شدن یا بغل گرفتن و نوع پشتیبانی خود تمرکز کنید. به این ترتیب ، شما تعیین خواهید کرد که سطح قوام رویاهای خود را پیدا کنید!

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image