سلام ، به آسایش 24 خوش آمدید.

لاتکس در مقابل مموری فوم

لاتکس در مقابل مموری فوم

تشک های مبتنی بر فوم امروزه در بازار داغ هستند و انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد. لاتکس در مقابل فوم حافظه در مقابل پلی فوم و موارد دیگر – حتی از کجا شروع می کنید؟ این راهنما قرار است با دو بزرگترین بازیکن آغاز شود: لاتکس در مقابل حافظه فوم. هر دو این کف ها در جهان تشک بسیار محبوب هستند ، اما احساسات بسیار متفاوتی را ارائه می دهند.

کف لاتکس چیست؟
در انتهای طیف ، شما کف لاتکس دارید. لاتکس از کشش بیشتر و آغوش تعمیم یافته تری نسبت به مموری فوم برخوردار است. وقتی در تشک استفاده می شود ، این به معنای زمان پاسخ سریعتر و جستن بیشتر است (که می تواند یک پاداش واقعی برای رابطه جنسی باشد). کف لاتکس در انواع طبیعی ، مصنوعی و مخلوط وجود دارد.

زمان پاسخ در لاتکس بسیار سریع است ، توجه داشته باشید که برگشت سریع دارید
مموری فوم چیست؟


مموری فوم یک کف ساخته شده توسط بشر است که با پلی اورتان و مواد اضافی ساخته شده و خواص ویسکوالاستیک ایجاد می کند. هنگامی که به این نوع کف فشار وارد می شود ، تشک آن فشارها را بغل کرده و کانتور می کند. زمان پاسخ (سرعت تغییر سریع تشک به فشار) بر اساس نوع خاص کف حافظه متفاوت است ، اما به طور کلی ، حافظه فوم کندتر از اکثر کف های دیگر پاسخ می دهد.

این کف می تواند سطوح و احساسات مختلفی را به خود اختصاص دهد. نکته ای که باید در مورد فوم های حافظه به خاطر بسپارید این است که تمام فوم های حافظه فوم های پلی اورتان هستند ، اما همه فوم های پلی اورتان کف حافظه نیستند.

خرابی فوم لاتکس
ساخت و ساز
کف لاتکس را می توان از سه نوع ماده مختلف ساخت. همه لاتکس طبیعی ، لاتکس مصنوعی یا ترکیبی از طبیعی و مصنوعی. همچنین چندین روش مختلف برای تولید لاتکس وجود دارد ، با این حال ، دو نوع رایج تا کنون ، فرآیند Dunlop و Talalay است.

Brooklyn Bedding mattress layers (top to bottom) - 2" Talalay latex, 2" Dunlop latex, 6" support foam

لایه های تشک ملافه بروکلین (از بالا به پایین) – 2 late لاتکس Talalay ، 2 late لاتکس Dunlop ، 6 foam کف پشتیبانی
این فوم ها را می توان با هر دو اسم طبقه بندی کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید یک فوم دانلوپ طبیعی ، یک فوم دانلوپ مصنوعی ، یک فوم تالای طبیعی یا یک فوم تالای مصنوعی داشته باشید. برخی از تولیدکنندگان از روش استفاده شده برای ساخت کف استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر تمرکز خود را بر روی مواد دارند.

لاتکس طبیعی (ماده) فقط از لاتکس خام استفاده می کند که از درختان لاستیکی برداشت می شود و به طور طبیعی برای ایجاد لایه های کف فرآوری می شود. برای خوابندگانی که مایل به “تشک طبیعی” هستند ، لاتکس طبیعی می تواند گزینه مناسبی باشد. یک تشک لاتکس طبیعی ارگانیک مجاز از خالص ترین مواد و ساخت استفاده می کند و حداقل گاز خارج می شود.
لاتکس مصنوعی (ماده) را می توان از انواع مختلف مواد مصنوعی تهیه کرد ، اما معمولاً از SBR (لاستیک استایرن-بوتادین) ساخته می شود. این لاتکس در مقایسه با یک تشک لاتکس کاملاً طبیعی می تواند احساسی مشابه داشته باشد ، با این حال ، برخی لاتکس مصنوعی را در مقایسه با یک لاتکس طبیعی توصیف می کنند که دارای جهش کمتری است. همچنین یک لاتکس مصنوعی عمر و دوام یک لاتکس کاملاً طبیعی نخواهد داشت.

Tree sap used to make natural latex foam

شیره درختی که برای تولید کف طبیعی لاتکس استفاده می شود
لاتکس Dunlop (فرآیند تولید) به لاتکس گفته می شود که به عنوان یک ریختن کامل در قالب ریخته می شود. این روش شامل کمی ته نشینی است ، که در نتیجه این کف احساس تراکم بیشتری در پایین و کمی نرم تر به سمت بالا می کند.
لاتکس تالای (فرآیند تولید) به لاتکس گفته می شود که در قالب ریخته می شود ، اما فقط تا حدی پر می شود. سپس هوا به وسیله خلأ به قالب اضافه می شود که لاتکس را منبسط کرده و فرم کاملی را ایجاد می کند. این روش منجر به لاتکس می شود که دارای چگالی کمتری است (و طبق برخی تخمین ها دوام کمتری دارد) ، اما از نظر احساس از بالا به پایین سازگارتر است.
احساس و راحتی
خواب آورانی که لاتکس را ترجیح می دهند معمولاً به دنبال تشکی با احساس سبک تر ، گزاف گویی بیشتر ، زمان پاسخ سریعتر ، آغوش کمتر و فشرده سازی کلی تر هستند. یکی از مهمترین تفاوتهای لاتکس و مموری فوم نحوه خط کشیدن و بغل کردن بدن است. مموری فوم به آرامی به بدن شما خط می زند و سعی می کند به شکلی کاملاً دقیق قالب شود. برعکس ، لاتکس ، فرو رفتن و فشرده سازی را امکان پذیر می کند ، با این حال ، بیشتر یک فشرده سازی کلی در بدن است. با لاتکس همان نوع کانتور دقیق را که با کف حافظه انجام می دهید نخواهید گرفت.

برای بسیاری از افراد خواب ، این امر به جلوگیری از احساس گیر کرده یا بیش از حد پوشیده شده که گاهی اوقات می تواند همراه با کف حافظه باشد کمک می کند.

علاوه بر این ، کف لاتکس عموماً گرمای کمتری را حفظ می کند و خنک کننده بهتری خواهد داشت. فوم های لاتکس هوادهی راهی برای بهبود خنک سازی حتی بیشتر است. این فوم های لاتکس دارای جیب های هوا در قالب گیری کف هستند.

Example of an aerated latex foam layer

نمونه ای از لایه فوم لاتکس هوادهی
بین لاتکس کاملاً طبیعی و لاتکس مصنوعی ، احساس مشابه خواهد بود. از مزایای استفاده از لاتکس کاملاً طبیعی می توان به خلوص مواد و طول عمر آن اشاره کرد. از مزایای لاتکس مصنوعی می توان به هزینه کمتر اشاره کرد. تشک های لاتکس طبیعی می توانند از 1000 تا 4000 دلار متغیر باشند ، در حالی که یک لاتکس مصنوعی یا مخلوط شما را به مرز 700 تا 1500 دلار نزدیک می کند.

خرابی مموری فوم
ساخت و ساز
مموری فوم با پلی اورتان ساخته شده است که مواد اضافه شده ای دارد ، که هنگام قرار دادن روی آن احساس ویسکوالاستیک ایجاد می کند. توجه به این نکته مهم است که مموری فوم یک ماده واحد نیست بلکه یک طبقه بندی گسترده برای گروهی از کفهای مشابه است.

مموری فوم ها می توانند:

تقریباً هر استواری
تا حدی یا کامل با ژل ، دانه های ژل ، مس ، گرافیت یا مواد دیگر تزریق شود
چگالی های متنوعی که معمولاً 3.0-5.0 PCF است
زمان های مختلف پاسخ ، معمولاً آهسته تا متوسط ​​پاسخ ها
هوادهی (سوراخ هایی در بالا) ، پیچیده (کانال های پایین) یا قالب های دیگر / قالب / برش داده شده

Loom and Leaf mattress foam layers

لایه های تشک Loom & Leaf (از بالا به پایین) – 2 foam کف ژل سازگار ، 2.5 foam کف حافظه ویسکو الاستیک ، 2 layer لایه پشتیبانی انتقالی ، 5.5 ″ لایه پشتیبانی تراکم بالا
در بالا لایه های تشک Loom & Leaf قرار دارند. این یک تشک فوم حافظه ای با تراکم بالا است. به همین ترتیب ، پاسخ کندتر ، آغوش عالی و کانتور عالی دارد. به دلیل آغوش عمیق تر و فوم های با چگالی بالا ، Loom and Leaf با احتساب یک لایه افسرده ژل خنک کننده در بالای یک کف حافظه تزریق شده با ژل که همچنین متلاطم شده است (کانالهای هوا به پایه تبدیل می شوند) برای تنفس و خنثی کردن ، مشکلات احتمالی احتباس گرما را خنثی می کند. خنک کردن

Tempurpedic Cloud Supreme Breeze mattress layers (top to bottom) - 2" memory foam, 2" memory foam, 4" polyurethane foam, 3.5" polyurethane foam

لایه های تشک Cloud Supreme Breeze Tempurpedic (از بالا به پایین) – 2 foam حافظه فوم ، 2 foam حافظه فوم ، 4 foam فوم پلی اورتان ، 3.5 ″ فوم پلی اورتان
در بالا لایه های در معرض نسیم ابر ابر Tempur-pedic وجود دارد. این یک تشک فوم حافظه ای با تراکم بالا است. این یک احساس بسیار سنتی است ، با پاسخ بسیار آهسته و آغوش / کانتور مشخص. روی پایه ای از کف پشتیبانی قرار می گیرد.

Close up of the foam layers. Note the open cell structure of the top layer of memory foam.

لایه های کف را نزدیک کنید. به ساختار سلول باز لایه بالایی فوم حافظه توجه کنید.
در بالا تشک استعماری Amerisleep قرار دارد. این بیشتر یک تشک فوم حافظه مدرن است ، آغوش و کانتور فوق العاده ای را ایجاد می کند ، اما پاسخ بسیار سریعتر است. علاوه بر این ، لایه بالایی کف از طریق فرایندی به نام شبکه سازی قرار می گیرد. این فرآیند سلول های کف حافظه را باز می کند ، باعث بهبود تنفس و خنک شدن می شود.

احساس و راحتی
احساس کف حافظه بسیار متمایز است و از این رو یکی از قابل تشخیص ترین کف ها در ساخت تشک است. تسکین فشار و آغوش عمیق باعث می شود که کف حافظه گزینه خوبی برای خواب های کنار یا افرادی باشد که از درد مربوط به فشار خون رنج می برند. احتمالاً یکی از بزرگترین مشکلات حافظه فوم ، احتباس گرما است.

خنک سازی به دلیل غوطه وری عمیق و کانتورینگ می تواند برای تشک های مموری فوم مشکل ساز شود ، که در نتیجه می تواند جریان هوا کمتری داشته باشد و مواد بیشتری با بدن شما تماس پیدا کند.

Loom & Leaf mattress cooling gel layer

لایه ژل خنک کننده تشک Loom & Leaf
طراحان تشک می توانند با روش های مختلف از جمله:

لایه های ژل
کف تزریق شده با ژل
فوم پیچیده – کانالهای برش یا قالب ریزی برای بهبود جریان هوا
پارچه ها و الیاف خنک کننده داخل پوشش
فوم های مخصوص با سلول های فوم بازتر
ویژگی های خنک کننده فعال
در مورد خنک سازی درون تشک چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد و ما در اینجا جای همه چیز را نداریم. با این حال ، مهمترین نکته برای درک این است که فوم حافظه به معنای گرم بودن تشک نیست. طرح های تشک فوم حافظه بسیار متنوعی وجود دارد که مسائل مربوط به حفظ گرما را به خوبی مدیریت می کند.

برای اطلاعات بیشتر به راهنمای ما در مورد بهترین تشک های خنک کننده مراجعه کنید.

در حالی که میزان زمان پاسخ می تواند برای حافظه های مختلف متفاوت باشد ، اما به طور کلی بیشتر یک کف قالب است که متناسب با وزن بدن شما است. هنگامی که در یک تشک استفاده می شود ، این زمان پاسخ کند ، کانتورینگ عمیق تر بدن ، آغوش بیشتر و فرو رفتن شدیدتر را ایجاد می کند. بسیاری از تولیدکنندگان از تشک های خود به عنوان “مموری فوم” یاد می کنند ، اما این تشک ها می توانند حس بسیار متفاوتی داشته باشند.

مموری فوم هر فومی است که دارای خاصیت ویسکوالاستیک باشد. استحکام ، احساس و زمان پاسخ می توانند متفاوت باشند ، اما هنوز هم به عنوان فوم حافظه خوانده می شوند.

تشک لاتکس یا مموری فوم بخرید؟
بنابراین این سوال بزرگ وجود دارد: لاتکس در مقابل مموری فوم – کدام یک برای شما مناسب است؟

من کف خواب لاتکس را به خواب زنانی توصیه می کنم که:

گزاف گویی بیشتری بخواهید – فوم های لاتکس نسبت به فوم حافظه به طور قابل توجهی بادآورده تر هستند ، که از احساس “گیر کردن” یا “فرو رفتن” جلوگیری می کند. همچنین می تواند لمس خوبی برای فعالیت های عاشقانه باشد (به بهترین تشک برای جنس مراجعه کنید).
زمان پاسخگویی سریعتر می خواهید – خواب آورهای فعال ممکن است زمان پاسخگویی سریع تری داشته باشند تا سودمندتر باشد. یک تشک لاتکس قرار است مانند شما در طول شب حرکت کند و پاسخ دهد.
یک تشک طبیعی تر می خواهید – لاتکس طبیعی یک تشک “ارگانیک” را ایجاد می کند زیرا می تواند فقط با لاستیک طبیعی تولید شود. یک تشک لاتکس طبیعی یا ارگانیک معمولاً ضد آلرژی محسوب می شود.
تشک های فوم لاتکس مورد علاقه Sleepopolis شامل: Zenhaven ، Plushbed’s Botanical Bliss ، Sleep on Latex و تشک ملافه بروکلین

من کف خواب را به خواب آلوده هایی که:

پشتیبانی فشرده سازی عمیق می خواهید – به طور کلی ، میزان فرو رفتن در یک تشک فوم حافظه کلاسیک به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه در تشک لاتکس خواهید داشت ، خواهد بود. غرق شدن بیشتر به معنی کانتورینگ بیشتر بدن و بغل گرفتن است.
زمان پاسخگویی آهسته تری بخواهید – اگر شما خواب فعال نیستید ، ممکن است از تشکی با زمان پاسخگویی کندتر استقبال کنید. این به شما اجازه می دهد تا واقعاً در تشک فرو رفته و آن تسکین فشار عمیق را داشته باشید.
مواد متنوعی می خواهید – خواه بخواهید به کف حافظه سنتی ، کف حافظه ژل ، فوم حافظه ریسپانسیو یا انواع دیگر بچسبید ، گزینه های گسترده ای برای انتخاب وجود دارد. هر نوع کف برای پاسخگویی به نیازهای خواب آورهای مختلف ایجاد شده است ، همه در حالی که احساس ویسکوالاستیک را حفظ می کند که در تمام فوم های حافظه قابل توجه است.
تشک های مموری فوم دلخواه Sleepopolis شامل: Loom & Leaf ، Amerisleep ، Nest Bedding’s Alexander Signature و Novosbed

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.