سلام ، به آسایش 24 خوش آمدید.

هر چند وقت یک بار باید ملحفه خود را بشویید؟

هر چند وقت یک بار باید ملحفه خود را بشویید؟

بنابراین … شما می خواهید بدانید که واقعاً چند بار باید ملافه های خود را بشویید. خوب ، اگر از افراد کافی بپرسید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که همه پاسخ متفاوتی دارند. اما من اینجا هستم تا رکورد را مشخص کنم و این بحث را یک بار برای همیشه حل و فصل کنم.

اشتباه نکنید – اکثر ما از قبل می دانیم که تمیز نگه داشتن ملحفه مهم است. اما ممکن است در صورت عدم شستشوی صحیح آن ، از همه مخلوقات وحشت زده و قارچ های بد بو که می توانند در رختخواب شما زندگی کنند ، اطلاعی نداشته باشید. بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بفهمید که چند بار باید ملافه های خود را بشویید ، و چرا چرت زدن در ملافه های تمیز باعث می شود Zzz’s بهتری داشته باشید.

چرا باید ملحفه های خود را بشویم؟
قبل از اینکه بفهمم دقیقاً چند بار باید ملافه های خود را بشویید ، بیایید در مورد اینکه چرا باید آنها را بشویید صحبت کنیم.

گرد و غبار – هر شب هنگامی که در رختخواب می چرخید ، هزاران هزار سلول پوستی می ریزید ، هر گونه خاک یا عرق به داخل ملافه هایتان می رود. و برای اینکه چروکیده شود ، گرد و غبار در واقع از سلولهای پوستی ریخته شده تغذیه می کند.

How often should you wash your sheets?

ریزگردها از سلول های پوستی مرده که هر شب می ریزید ، تغذیه می کنند.
شاید بعضی از شما از قبل با این آفات کوچک آشنایی داشته باشید ، اما گرد و غبار حشرات میکروسکوپی هستند که از پوست مرده و شوره حیوانات خانگی تغذیه می کنند. بنابراین هرچه بیشتر منتظر شستن ملحفه خود باشید ، آن سلولهای پوستی بیشتر جمع می شوند (که به معنای غذای بیشتر برای صدها غبار ریزگرد است!). (1)

آلرژن ها – تجمع عرق و سلول های پوستی دلیل کافی برای تمیز نگه داشتن ملحفه شما است ، اما به خاطر داشته باشید که بسیاری از ما به گرد و غبار حساسیت داریم! شستشوی مرتب تختخواب خود می تواند باعث مهار آلرژی زاها شود و از بیدار شدن با بینی جلوگیری می کند. (2)

Wash your sheets

هرچه صبر کنید تا ملحفه های خود را بشویید ، ریزگردها بیشتر می خواهند در ملافه های شما آویزان شوند!
مراقبت از پوست – علاوه بر ریزگردها که برای یک وعده غذایی رایگان شکار می کنند ، ملحفه می تواند انواع باکتری ها ، قارچ ها و سایر مواد حساسیت زا را که کاملاً برای چشم قابل مشاهده نیستند ، جمع کند. ناگفته نماند ، آرایش و کرم صورت می تواند خیلی سریع در رختخواب شما تجمع یابد ، که شناخته شده است که باعث ایجاد آکنه و سایر موارد مربوط به پوست می شود. (3)
در حال حاضر ، احتمالاً بیشتر شما احساس می کنید که روتختی هایتان بسیار خسته شده اند (و به شما خیانت شده اند). اما اگر بته حلزون پوست خوار کافی برای ایجاد انگیزه در شما نیست ، این آمار نگران کننده را در نظر داشته باشید: ورق هایی که به مدت 3 هفته شسته نشده اند می توانند بیش از 10 هزار برابر بیشتر از صندلی توالت باکتری داشته باشند و 40 برابر بیشتر از باکتری ها ظرف غذای حیوان خانگی شما. (4)

اما نترس من می خواهم دقیقاً بفهمم که باید مرتباً ملحفه های خود را بشویید تا تمیز و تمیز نگه دارید.

بیشتر: در جستجوی ملحفه های جدید هستید؟ خلاصه ای از بهترین برگ های سال 2019 را ببینید!

هر چند وقت یکبار باید ملحفه های خود را بشویم؟
اکنون می دانیم که دلایل زیادی برای تمیز نگه داشتن ملحفه شما وجود دارد ، اما شما واقعاً چند بار نیاز به شستن آنها دارید؟ خوب ، پاسخ کوتاه هفته ای یک بار است. به آن مثل لباس فکر کنید – شما می خواهید ملافه های خود را هر هفته بشوئید تا کثیفی روزانه در داخل پارچه جمع نشود. به هر حال ، ما هر شب به مدت 8 ساعت بدن خود را به سراسر ملافه های خود می مالیم.

allergens bacteria sheets

ورق های باکتری آلرژن ها
اگر مرتباً آن را نشویید ، باکتری ها ، قارچ ها و بسیاری از مواد حساسیت زا می توانند در رختخواب شما جمع شوند.
همانطور که گفته شد ، اینکه هر چند وقت یکبار ملحفه خود را می شوید ، به عادت های شخصی شما بستگی دارد ، بنابراین با کمی پرسش و پاسخ در مورد این موضوع بحث کنیم.

سالات متداول
س: هر چند وقت یک بار باید ملافه های تخت خود را بشویید؟
پاسخ: شستن ملحفه خود را یک بار در هفته ایده آل است. با این حال ، اگر کاملاً نمی توانید یک بار در هفته آنها را بشویید ، مواردی وجود دارد که می توانید برای کاهش میزان تجمع باکتری در ورق های خود انجام دهید.
در مرحله اول ، به حیوانات خانگی خود در رختخواب اجازه ندهید (مهم نیست که چقدر وسوسه انگیز باشد) ، زیرا موی حاصل از خز آنها فقط به مواد حساسیت زا اضافه می کند. به همین ترتیب ، در رختخواب غذا نخورید زیرا خرده های ولگرد می توانند اشکالات را به خود جلب کنند و یا خطر نشت را افزایش دهند. و در آخر اینکه ، اگر هر شب قبل از خوابیدن به رختخواب دوش می گیرید ، احتمالاً می توانید هر هفته در میان شستن ملحفه خود را کنار بگذارید.

Wash Sheets once a week

شستن ملحفه های خود یک بار در هفته بهترین روش برای تازه نگه داشتن ملافه هایتان است!
سالات متداول
س: آیا من نیاز به شستن ملحفه های جدید دارم؟
پاسخ: بیشتر مارک های تختخواب پیشنهاد می کنند که ملحفه های جدید خود را قبل از خواب روی آنها بشویید ، اما دیگران این کار را نمی کنند. من شخصاً همیشه قبل از اینکه آنها را روی تخت خود قرار دهم ، یک سری جدید شستشو می دهم زیرا آنها معمولاً تحت مراحل مختلف درمان شیمیایی / رنگرزی قرار می گیرند.
و گرچه این روش های درمانی معمولاً غیر سمی هستند ، اما بهتر است همه اینها را در شستشو بشویید. بعلاوه ، اکثر ملحفه ها پس از شستن برای اولین بار کمی کوچک می شوند ، بنابراین اجرای آنها در آن چرخه اول ، ایده بهتری از نحوه قرارگیری آنها روی تشک شما می دهد.

ملحفه های جدید را بشویید
بهتر است قبل از خواب روی ملافه ها ، یک سری جدید بشویید.

Wash new sheets
سالات متداول
س: آیا از شستن نشدن ملحفه خود می توانید ساس بگیرید؟
پاسخ: ممکن است کنه های گرد و غبار ملحفه های کثیف شما را دوست داشته باشند ، اما ساس های تخت چندان علاقه ای ندارند. این یک تصور غلط رایج است که اگر ملافه های خود را به درستی شستشو ندهید ، احتمالاً ساسها را به خود جلب می کنید ، اما این مخلوط کننده ها فقط در صورت نزدیک بودن به منبع اصلی غذایی خود – خون ، می توانند شکوفا شوند.
گفته شد ، ممکن است ساس ها به بدن شما متصل شوند

bed bugs

برخلاف تصور عمومی ، ساس های تختخواب نسبتاً نادر هستند و از گرد و غبار یا خاک تغذیه نمی کنند.
سالات متداول
س: هر چند وقت یک بار باید ملافه های تخت خود را تعویض کنید؟
پاسخ: به طور کلی ، هر 2-3 سال یکبار باید ملافه های تخت خود را تعویض کنید. اما به خاطر داشته باشید که دوام ورق به مواد خاص و کیفیت پارچه بستگی دارد.
به عنوان مثال ، ملحفه های کتانی فوق العاده با دوام هستند و به مرور نرم و نرمتر می شوند. در حقیقت ، برخی از ملافه های ملافه می توانند استفاده شما را از دهه ها پیش ببرند. وقتی نوبت به ورقهای پنبه ای می رسد ، پنبه منسوج بسیار بلند دوام بیشتری دارد و اغلب می تواند تا 5 سال ادامه یابد. اما به طور کلی ، پس از 3 سال ، متوسط ​​ورق پنبه یا پلی استر شروع به قرص زدن یا خراب شدن می کند.

بخاطر داشته باشید که همیشه باید یک ملحفه اضافی برای استفاده در حالی که دیگران در حال شستن هستند استفاده کنید. اگر می خواهید در مورد دوام بیشتر پارچه ها بدانید ، به راهنمای نهایی Bedsheets مراجعه کنید.

Wash Sheets clean

شما همیشه باید یک مجموعه ملحفه اضافی برای استفاده در حالی که دیگران در حال شستن هستند استفاده کنید.
افکار نهایی
خوب ، بله ، آن را داشته باشید ، اکنون وقتی مردم از شما می پرسند که قرار است چند بار ملافه خود را بشویید ، پاسخ درست و مدرکی برای تهیه پشتیبان از آن خواهید داشت! و اگر در آنجا نشسته اید و فکر می کنید ، “جیس ، هفته ای یک بار مطمئن هستی که زیاد شستشو می دهی” ، اما به یاد داشته باشید که تمیز نگه داشتن ملحفه های شما سرمایه گذاری در سلامت خواب شما است و یک استراحت شبانه خوب همیشه ارزش تلاش را دارد.

و در حالی که شما نرم کننده پارچه مورد علاقه خود را با دقت انتخاب می کنید ، فراموش نکنید که در کانال YouTube ما مشترک شوید و ما را در فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام دنبال کنید تا تمام پاسخ های مورد نیاز خواب خود را دریافت کنید. رویاهای شیرین ، همه

منابع
پورتنوی ، جی و دیگران “ارزیابی محیطی و کنترل قرار گرفتن در معرض ریزگردها: یک پارامتر عملی”. Annals of Allergy، Asthma & Immunology: انتشارات رسمی کالج آمریکایی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی ، کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ، دسامبر 2013 ، www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5156485/.
فاسیو ، فیلیپو و فابیو گوآگینی. “آلرژی های تنفسی و پروبیوتیک های مرتبط با گرد و غبار خانه: مروری داستانی.” آلرژی بالینی و مولکولی: CMA ، BioMed Central ، 19 ژوئن 2018 ، www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6006752/.
Dunn ، Robert R. و دیگران “زندگی در منزل: عواملی که تنوع باکتریایی را در داخل و بین خانه ها پیدا می کنند.” PLOS ONE ، کتابخانه عمومی علوم ، 2013 ، journalals.plos.org/plosone/article؟id=10.1371٪2Fjournal.pone.0064133.
Woodcock ، AA و دیگران “آلودگی ملافه قارچی.” Research Gate ، 2006 ، www.researchgate.net/publication/7406800_ آلودگی_قارچی_بستر.
سالات متداول
اگر ملحفه های من کثیف به نظر نمی رسند ، چرا من باید آنها بودم؟
چیزهای فراتر از آلودگی قابل مشاهده روی ملحفه ها وجود دارد. تجمع گرد و غبار (سلولهای مرده پوست) ، مواد آلرژی زا ، مواردی مانند لوسیون ها و باکتری های موجود در پوست شما وجود دارد ، البته در صورت ورود حیوانات خانگی به داخل تخت ، نیازی به ذکر نیست.

آیا واقعاً لازم است هفتم ملحفه خود را بشویم؟
در حالی که شستن ملحفه یک بار در هفته توصیه می شود ، عواملی وجود دارد که ممکن است به دیگران اجازه دهد کمی بیشتر صبر کنند ، مانند این که هر شب درست قبل از خواب دوش بگیرید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.