سلام ، به آسایش 24 خوش آمدید.

چگونه یک تشک را تمیز کنیم؟

چگونه یک تشک را تمیز کنیم؟

زمانی در زندگی هر خواب می گذرد که آنها باید یاد بگیرند که چگونه یک تشک را تمیز کنند. و اگر این را می خوانید ، زمان آن اکنون است. پس دستکشهای خود را بگیرید ، زیرا من قصد دارم یک روش کاملاً مناسب برای خنثی کردن لکه های سرسخت ، از بین بردن بوی بد چربی ها و تشک دوباره (و احساس!) تشک خود را به شما نشان دهم.

برای اینکه به شما نشان دهد چگونه از این روش استفاده کنید ، من می خواهم روی تشکی که با خاک ، قهوه ، عرق ، منگنه میوه و لکه های غذایی که چند روز است لکه دار شده است ، نشان دهم. من همچنین به س questionsالات مربوط به خون ، کپک ، ادرار و موارد دیگر پاسخ خواهم داد!

بنابراین ، بدون هیچ زحمتی بیشتر ، اجازه دهید وارد آن شویم!

چرا تمیز کردن تشک من مهم است؟
حتی اگر تشک شما کثیف به نظر نرسد ، توجه به این نکته مهم است که به مرور زمان کنه های گرد و غبار ، باکتری ها و بوی متعفن جمع می شوند. و فراتر از آن ، چرت زدن روی یک تشک تمیز و با بوی تازه در واقع می تواند به شما کمک کند تا Zzz’s بهتر شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، تمیز کردن تشک می تواند به موارد زیر کمک کند:

گرد و غبار – کنه های گرد و غبار آفاتی ریز مانند حشرات هستند که از سلول های پوستی که هر شب می ریزید تغذیه می کنند. و از آنجا که شما میلیون ها سلول پوستی در هفته می ریزید ، تشک متوسط ​​حاوی ده ها هزار ریز گرد است که مشتاقانه در انتظار وعده غذایی بعدی خود هستند. (1)

How to clean a mattress

ما هر هفته میلیون ها سلول پوستی می ریزیم که باعث جذب ریزگردها می شود!
آلرژن ها – انداختن و چرخاندن در رختخواب می تواند ذرات گرد و غبار موجود در تشک شما را برانگیزد و آنها را در اتاق خواب آزاد کند. حتی اگر به گرد و غبار حساسیت نداشته باشید ، تنفس آن در تمام شب می تواند منجر به گرفتگی بینی ، خارش / آبریزش چشم و تحریک گلو شود. (2)
عرق شب – صرف نظر از این که گرم یا سرد باشید ، ممکن است هنگام خواب عرق کنید. عرق بدن شما دقیقاً به سطح تشک شما می رود و آن را به یک محل پرورش مرطوب برای باکتری ها تبدیل می کند. (3)
کیفیت خواب – و سرانجام ، اگر بدانید که تشک شما با گرد و غبار نمی خزد ، احتمالاً آرام تر خواهید خوابید. در واقع ، تمیز کردن تخت خواب صبح ، تمیز نگه داشتن ملحفه و قرار گرفتن روی تشک تمیز می تواند به شما کمک کند تا سریعتر بخوابید و در طول شب آرام بخوابید.
با تمام آنچه گفته شد ، تمیز کردن عمیق تشک خود حداقل دو بار در سال باعث کاهش تجمع باکتری ها می شود و به شما کمک می کند تا این آلرژی ها را از بین ببرید. البته ، تصادفات اتفاق می افتد و گاهی اوقات تختخواب شما چنان آشفته می شود که تمیز کردن فوری لازم است. بنابراین ، قبل از اینکه به شما بگویم چگونه فضای خواب خود را دوباره درخشان کنید ، بیایید در مورد لوازم صحبت کنیم.

لوازم تمیز کردن تشک DIY
روش های متنوعی برای تمیز کردن تشک شما وجود دارد ، که بسیاری از آنها شامل راه حل های معروف تمیز کردن نام تجاری است که می توانید به صورت آنلاین یا در فروشگاه ها پیدا کنید. اما من یک روش DIY به شما نشان می دهم زیرا این روش م nonثر ، غیر سمی است و شامل وسایل اصلی خانگی است که احتمالاً قبلاً داشته اید.

بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم به همه مواردی که برای شروع تمیز کردن نیاز دارید:

آب اکسیژنه
چندین جعبه جوش شیرین (به اندازه تختخواب شما بستگی دارد ، اما من پیشنهاد می کنم حداقل سه جعبه برای قرار گرفتن در سمت امن داشته باشید)
صابون ظرف شستشو دهید (هیچ چیز سبز یا آبی وجود ندارد زیرا می تواند تشک شما را لکه دار کند)
سرکه مقطر سفید
یک بطری اسپری
یک مسواک
چند ژنده پوش سفید
یک جاروبرقی
الک (اختیاری)
روغن ضروری (اختیاری)

Mattress cleaning supplies

هر آنچه برای تمیز کردن تشک خود نیاز دارید ایمن و غیر سمی است.
هنگامی که وسایل خود را جمع کردید ، وقت آن است که به اتاق خواب بروید و تشک خود را از تمام ملافه ها جدا کنید. همانطور که همه ملحفه ها و بالش های خود را جمع می کنید ، بیایید درباره انتظارات بحث کنیم.

تنظیم انتظارات
بگذارید ابتدا شروع کنم با این که تمیز کردن تشک شما باعث نمی شود که دوباره کاملاً جدید به نظر برسد و مهم این است که قبل از شروع انتظارات منطقی داشته باشید. در مجموع ، هر لکه و تشک متفاوت است و در هنگام تمیز کردن باید چند فاکتور اساسی را در خاطر داشته باشید.

قدیمی و جدید – لازم به یادآوری است که لکه ای که روی تشک خود ایجاد کرده اید احتمالاً سریعتر و کاملتر از لکه ای که سالها در آنجا بوده است از بین می رود.
روشن و تاریک – به همین ترتیب ، لکه های تیره رنگی که توسط چیزهایی مانند قهوه یا شکلات ساخته شده اند ، ممکن است تا زمانی که تمیزکاری انجام می دهید ، هنوز کمی قابل مشاهده باشد. نگران نباشید ، این بدان معنی نیست که تشک شما تمیز نیست. این فقط به معنای تاریک بودن لکه برای پاک کردن کامل آن است (به خصوص اگر تشک شما سفید باشد).

Mattress stains

بعد از تمیز کردن ، لکه های تیره یا عمیق هنوز هم قابل مشاهده هستند.
وقت و حوصله – قبل از برداشتن بطری اسپری ، بسیار مهم است که توجه داشته باشید که تمیز کردن عمیق تشک شما به زمان و حوصله نیاز دارد. بین کل جاروبرقی و پاشش و خشک کردن ، این وظیفه ای نیست که وقتی 15 دقیقه وقت اضافی دارید ، آن را انجام دهید. در عوض ، باید یک روز کامل را کنار بگذارید ، و در حالی که تشک شما یک شب خشک می شود ، قصد خوابیدن روی کاناپه را داشته باشید.
گفته شد ، روشی که من به شما نشان می دهم می تواند از لکه های چمن و ریختن شراب گرفته تا حوادث خون و خیس شدن در بستر درمان کند. و فقط درصورتی که تشک شما بعد از اولین درمان جرقه نزند ، من به شما نشان می دهم که چگونه لکه ها و از بین بردن بو را نیز کاهش دهید.

با در نظر داشتن این موارد ، بیایید به کار خود بپردازیم.

چگونه تشک خود را تمیز کنم؟
تصویر زیر راهنمای گام به گام من برای تمیز کردن عمیق تشک شماست. قبل از شروع ، تمام وسایل خود را در همان حوالی نگه دارید و لباس هایی را كه دوست ندارید آلوده شوید ، تغییر دهید (جوش شیرین بر روی خود خواهید گرفت).

How to clean a mattress-step one

هنگامی که همه ملافه ها را جدا کردید و تشک های شما کاملاً خالی بود ، قسمت بالایی آن را با جاروبرقی پاک کنید. با این کار اولین لایه گرد و غبار ، شوره حیوانات خانگی و هر ذره دیده نشده دیگری که روی سطح تشک شما آویزان شده اند ، خلاص می شود. هر خلاuum ایجاد می کند ، اما ممکن است دریابید که استفاده از خلاuum دستی آسان تر است.

How to clean a mattress-step twoسپس ، یک لایه یکنواخت جوش شیرین را روی سر تشک خود بپاشید. از استفاده زیاد نترسید ، این به هیچ آسیبی نمی زند. فقط مطمئن شوید که به طور مساوی توزیع شده است (ممکن است متوجه شوید که استفاده از الک کننده روش خوبی برای تحقق آن است)

How to clean a mattress-step three

حالا با استفاده از برس خلا یا مسواک جوش شیرین را به داخل تشک بمالید. من شخصاً ترجیح می دهم از برس وکیوم استفاده کنم زیرا موها ضخیم تر هستند و می توانند سخت تر بریزند. به مدت ده دقیقه یک تایمر تنظیم کنید و اجازه دهید جوش شیرین کار خودش را بکند. به خاطر داشته باشید که جوش شیرین بوی بد و رطوبت را از تشک شما دور می کند ، بنابراین مهم است که بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند.

How to clean a mattress-step four

تشک را دوباره جاروبرقی کنید. احتمالاً متوجه خواهید شد که خلا your شما از جوش شیرین پر شده است ، بنابراین در صورت تمایل قبل از شروع مرحله بعدی آن را خالی کنید. برای من ، این کار به راحتی باز کردن محفظه خلاuum و ریختن جوش شیرین در سطل آشغال بود. اما ممکن است دریابید که باید چند ضربه و لرزش به آن بدهید تا کاملاً خالی شود.

How to clean a mattress-step five

اکنون بطری اسپری خود را بگیرید و محلول تمیز کننده خود را درست کنید. در بطری ، یک فنجان پراکسید هیدروژن ، یک فنجان آب خنک و دو لیوان بزرگ صابون ظرف اضافه کنید. سپس ، آن را تکان دهید!

How to clean a mattress-step six

محلول را روی تمام تشک خود اسپری کنید و با دست خود لکه های خشک را بررسی کنید تا مطمئن شوید کل سطح آن پوشیده شده است. و اگر نگران لمس محلول با دستان خسته هستید ، نگران نباشید – این معجون تمیز کننده کاملاً غیر سمی است!

How to clean a mattress-Step seven

اکنون تختخواب شما باید کاملاً مرطوب باشد و وقت آن است که دوباره روی آن را با جوش شیرین بپوشانید. جوش شیرین را با یک پارچه سفید بمالید و ممکن است بخواهید کمی بیشتر روی لکه های تیره قرار دهید. در این مرحله ، خواهید دید که یک خمیر سفت روی تشک شما ایجاد شده است.

How to clean a mattress-step eight

برای ایجاد لکه های بسیار سخت ، یک لایه اضافی جوش شیرین و محلول تمیز کننده اضافه کنید.

How to clean a mattress-Step seven

حالا منتظریم بهتر است تشک خود را بگذارید یک شب بماند تا محلول تمیز کننده کاملاً اثر بگذارد ، بنابراین برنامه ریزی کنید که شب را روی کاناپه یا تشک بادی سپری کنید.

How to clean a mattress-step eight

حداقل هشت ساعت می گذرد ، تشک خود را با یک برس تمیز کنید تا باقیمانده جوش شیرین شکسته شود. برای این منظور ، من توصیه می کنم از برس وکیوم استفاده کنید زیرا موهای آن سفت ، محکم و در شکستن بقایا بهتر است.

How to clean a mattress-step nine

سرانجام ، همه چیز را با جارو برقی پاک کنید و از آنچه این وسایل ساده خانگی می توانند انجام دهند شگفت زده شوید. به خاطر داشته باشید که ممکن است مجبور شوید چند بار آن را جاروبرقی کنید تا مطمئن شوید تمام مانده های جوش شیرین از بین رفته است. من به شما پیشنهاد می کنم یک بار آن را جاروبرقی کنید ، سپس تشک را با پارچه ای (یا اگر می خواهید مدرسه ای قدیمی باشید راکت تنیس) بزنید و دوباره آن را جارو برقی بکشید. ضرب و شتم تشک باعث بالا رفتن و حرکت آن ذرات جوش شیرین می شود و خلا to کردن همه آنها را آسان می کند.

mattress cleaning results

تا دا! چه کسی می دانست تعداد انگشت شماری از وسایل ساده خانگی می توانند همه این کارها را انجام دهند؟
خون ، ادرار و کپک
ممکن است اکنون فکر کنید ، “چرا به من گفتی که سرکه سفید مقطر تهیه کنم اگر به آن احتیاج نداشتم؟” خوب ، روشی که من به شما نشان دادم می توانید لکه های ایجاد شده از خون یا ادرار را درمان کنید ، اما اگر خون هنوز کمی قابل مشاهده است یا ادرار هنوز کمی بو می دهد ، وقت آن است که سرکه را بشکنید.

چند لیوان سرکه سفید مقطر را با چند قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید و آن را مخلوط کنید تا به حالت خمیر در بیاید. سپس ، خمیر را روی لکه ها پخش کنید و بگذارید حداقل یک ساعت بماند. بعد از آن ، خمیر به اندازه کافی سخت خواهد شد که می تواند تشک را بشکند و پوست آن را جدا کند و لکه بدبو را با خود ببرد. برای خلاص شدن از شر هرگونه بقایای جوش شیرین ، تشک خود را دوباره جاروبرقی کنید و باید خوب باشید!

Urine stains on bed

قبل و بعد از درمان این لکه سخت با سرکه / خمیر جوش شیرین!
از طرف دیگر ، کپک مسئله پیچیده تری است زیرا می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. اگر مشاهده کردید که تشک شما کپک زده است ، اکیداً پیشنهاد می کنم آن را تعویض کنید. حتی اگر این به معنای خوابیدن روی کاناپه برای شبهای جدید باشد ، من توصیه نمی کنم که وقتی صحبت از کپک زدن می شود ، ریسک کنید.

بیشتر: راهنمای ما برای بهترین تشک های سال 2019 را ببینید!

اگر مطمئن نیستید که با یک تشک کپک زده روبرو هستید یا خیر ، وجود لکه های سبز ، خاکستری یا سیاه روی پارچه را بررسی کنید. اغلب اوقات ، قالب به جای یک لکه بزرگ در نقاط کوچک تجمع می یابد و معمولاً بافت آن مبهم است.

از تشک خود محافظت کنید
هنگامی که به تشک خود تمیزکاری عمیق بخشید ، با پیروی از دستورالعمل هایی که در زیر لیست کرده ام ، آن را بکر نگه دارید. این پیشنهادات لزوماً اجباری نیستند ، اما در واقع می توانند به تمیز نگه داشتن فضای خواب کمک کنند.

یک محافظ تشک تهیه کنید – من نمی توانم اهمیت محافظ تشک را بیش از حد فشار دهم. آنها نسبتاً ارزان قیمت هستند (معمولاً بین 25 تا 100 دلار است) ، می توان آنها را در اینترنت یا در فروشگاه ها یافت و تا حد زیادی تمیز نگه داشتن تشک خود را دنبال می کنند. علاوه بر این ، بیشتر محافظ ها ضد آب هستند ، به این معنی که اگر چیزی را ریختید ، محافظ شما را پوشانده است.

mattress protector

محافظ تشک از لکه ها و نشت محافظت می کند!
فراتر از لکه ها ، محافظ های تشک می توانند گرد و غبار و سایر مواد حساسیت زا را نیز از بین ببرند. به عنوان یک مانع ضد میکروبی بین تشک و دنیای خارج فکر کنید. و اگر مطمئن نیستید از کجا می توانید خرید را شروع کنید ، بررسی ما را در مورد محافظ تشک Malouf و تشک تشک Bedical Care.

ملافه های خود را هفته ای یک بار بشویید – روتختی های شما می تواند مقدار زیادی باکتری داشته باشد و باید هفته ای یکبار تمیز شود. با تمیز نگه داشتن ملحفه ها و بالش های خود ، احتمال آلودگی به مایع های گرد و غبار و میکروب هایی که ممکن است در ملافه هایتان زندگی کنند بسیار کمتر است و به تشک های شما سرایت نمی کنند. برای اطلاعات بیشتر در این باره ، حتماً راهنمای من برای تمیز کردن ملحفه خود را بررسی کنید!
عادت های خواب – ممکن است وسوسه انگیز باشد ، اما خوردن غذا در رختخواب و یا اجازه دادن به حیوانات خانگی اجازه خوابیدن با شما را می تواند باعث افزایش میزان گرد و غبار و تجمع باکتری در تشک شما شود. ناگفته نماند ، اگر در اتاق خواب خود غذا می خورید ، احتمال ریختن چیزی بیشتر است!
اکنون که به تمام اطلاعات لازم برای تمیز کردن و محافظت از تشک خود مجهز شده اید ، تقریباً در پایان این بررسی هستیم. اما قبل از رفتن ، بگذارید کمی بیشتر در مورد تجربه خودم با استفاده از این روش بگویم تا کارایی شما در حد امکان باشد.

آیا این روش تمیز کردن مناسب برای من است؟
همانطور که می بینید ، این روش تمیز کردن بر روی لکه های مختلفی که روزی تشک من را پوشانده بود معجزه آسا بود. با این وجود ، مواردی وجود دارد که باید در مورد این فرایند خاص بخاطر بسپارید تا تجربه خود را هرچه سریعتر و م effectiveثر بسازید.

مسواک زدن – استفاده از مسواک برای جوش شیرین در تشک خود م workثر است ، اما اگر می توانید استفاده از برس وکیوم را توصیه می کنم. طبق تجربه من ، مسواک برای شکستن بقایای جوش شیرین در مناطق کوچک و غلیظ ایده آل بود. اما به نظرم رسید که کمی برای استفاده در کل سطح تشک خیلی کوچک است. علاوه بر این ، برس های وکیوم سفت و محکم تر هستند و در اثر مالش ، کمتر از بین می روند.
جوش شیرین – نمی توانم دروغ بگویم – وقتی تمیزکاری من تمام شد ، من در جوش شیرین پوشانده شده بودم. منظور من این است که برای پرداخت نتایج عالی هزینه کمی است ، اما من دفعه بعد کمی متفاوت آماده می شوم. به عنوان مثال ، پوشیدن لباس سیاه حرکت بدی بود.
همچنین ، فکر می کنم تخلیه جوش شیرین از خلا my من پس از هر استفاده ممکن است باعث شود که وضعیت خرابی کمی قابل کنترل تر باشد. و در آخر اینکه ، مقدار جوش شیرین مورد نیاز خود را دست کم نگیرید ، زیرا مجبور به بیرون رفتن و خرید وسایل تمیز بیشتری هستید ، بدون هیچ زحمتی (دوباره پیشنهاد می کنم حداقل سه جعبه داشته باشید).

تهویه – بله ، این یک محلول تمیز کننده غیر سمی است ، هنوز هم عطر جوش شیرین وجود دارد که ، صادقانه بگویم ، به نظر من بسیار ناخوشایند است. بنابراین من پیشنهاد می کنم (اگر هوا اجازه می دهد) در هنگام تمیز بودن برای کمی تهویه ، پنجره های اتاق خواب خود را شکسته نگه دارید.
گفته شد ، من بسیار خوب تحت تأثیر قرار گرفتن این روش قرار گرفتم (صادقانه فکر نمی کردم که قرار است لکه روغن و سرکه برطرف شود) و من کاملاً قصد استفاده مجدد از آن را دارم. اما اگر هنوز مطمئن نیستید که این روش مناسب شماست ، بیایید نکات برجسته ای را مرور کنیم:

how to clean your mattress

این یک روش تمیز کردن تشک DIY ، مناسب برای بودجه و غیر سمی است!
بودجه پسند – بسیاری از شما در حال حاضر چندین مورد (اگر نه همه) مورد نیاز برای شروع تمیز کردن را داشته باشید. اما من تک تک کالاها را کاملاً جدید خریداری کردم و هزینه تمام شده آن برای من کمتر از 50 دلار بود. اگر می خواهید از پرداخت یک دلار بالا برای یک سرویس تمیزکاری حرفه ای و / یا محصولات با نام تجاری جلوگیری کنید ، این روش روی کیف پول موثر و آسان است.
غیر سمی – برای من ، استفاده از محلول تمیز کننده غیر سمی اولویت اصلی است. محصولاتی که حاوی سفید کننده و آمونیاک هستند ممکن است به طور موثری لکه ها را از بین ببرند اما شخصاً نمی خواهم روی تشکی که با آن مواد شیمیایی درمان شده است بخوابم. اگر احساس مشابهی دارید ، خیال خود را راحت کنید که این روش کاملاً سمی نیست.
تمیز کردن عمیق – این روش تمیز کردن تشک فقط لکه های سطح را پاک نمی کند! وقتی تمیزکاری من تمام شد ، می دیدم که لکه های تاریک و عمیقی که روزها آنجا بودند کاملاً از بین رفته بودند. علاوه بر این ، روی تشک من بوی تازه تمیز مانده بود (با از بین رفتن عطر جوش شیرین) که من کاملا از آن لذت بردم.
افکار نهایی
خوب خوابیده ها ، حالا که می دانید چگونه تشک خود را تمیز کنید (و آن را با محافظ تمیز نگه دارید!) ، من می خواهم شما را با چند کلمه حرف آخر بگذارم.

آرامش بخشیدن به رایحه ها – جوش شیرین بوی بد تشک شما را بیرون می کشد ، اما افزودن چند قطره روغن اساسی به محلول تمیزکننده ، از بین بردن بو به سطح بعدی می رسد. من شخصاً دوست دارم از اسطوخودوس یا اوکالیپتوس استفاده کنم ، اما احساس راحتی می کنید رایحه هایی را که باعث می شوند بیشتر در خانه احساس کنید ، تجربه کنید. به یاد داشته باشید: این کار را هنگامی که محلول تمیز کننده خود را مخلوط می کنید ، قبل از شروع اسپری تشک انجام می دهید.
با شرکت مشورت کنید – به خاطر داشته باشید که همه لکه ها متفاوت است و روشی که من به شما نشان دادم ممکن است در تمام تشک ها و مواد به همان اندازه موثر نباشد. به همین دلیل است که همیشه بهتر است برای تهیه دستورالعمل های خاص مراقبت از شستشو ، از خود شرکت تشک سازی مشورت کنید. در مجموع ، هیچ کس نمی داند که چگونه تختخواب شما را بهتر از افرادی که آن را درست کرده اند تمیز کند.
نشت های منفرد – اگر می خواهید یک نشت جدا شده را که به تازگی انجام داده اید مقابله کنید (و تشک شما در غیر این صورت تمیز است) بلافاصله آن را با جوش شیرین بپوشانید. با این کار بیشتر رطوبت خارج می شود و در صورت نیاز می توانید با مواد شوینده ملایم تمیز شوید.

سالی دو بار – در حالی که استفاده از محافظ تشک راهی عالی برای محافظت در برابر نشت و لکه ها است ، ما هنوز یک سوم زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم و بهتر است سالی دو بار به تشک خود یک تمیز عمیق بدهید. بخاطر بسپارید: مراقبت خوب از تشک خود یک سرمایه گذاری در سلامت خواب شما است.
خوب این تمام چیزی است که او نوشت! اکنون شما می دانید که چگونه تشک خود را با استفاده از تعداد کمی از وسایل خانه قابل اعتماد تمیز کنید. فقط مطمئن شوید که ملافه های خود را مرتباً بشویید ، از تشک خود محافظت کنید و سالی دو بار آن را تمیز کنید. این کارها را انجام دهید و شما و تشک خود باید از یک رابطه طولانی و رویایی برای سالهای آینده لذت ببرید.

اگر این تاکتیک ها جواب نداد و وقت آن است که تشک جدیدی تهیه کنید ، می توانید با آزمون چند منظوره در مورد گزینه های عالی برای تنظیمات خواب خاص ، در آزمون تشک ما شرکت کنید.

در ضمن ، فراموش نکنید که در کانال YouTube ما مشترک شوید و برای پاسخ به همه نیازهای خواب خود ما را در فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام دنبال کنید!

سالات متداول
چگونه تشک را عمیق تمیز می کنید؟
روش های مختلفی برای تمیز کردن تشک وجود دارد ، اما من پیشنهاد می کنم از جوش شیرین و یک محلول تمیز کننده ساخته شده از صابون ظرف ، آب و پراکسید هیدروژن استفاده کنید. کل تشک خود را هم در جوش شیرین و هم در محلول تمیز کننده می پوشانید و سپس اجازه دهید حداقل 8 ساعت بماند!

آیا می توانید یک تشک را شامپو کنید؟
به منظور از بین بردن لکه های سخت ، می توانید از یک شامپو برای اثاثه یا لوازم داخلی روی تشک خود استفاده کنید ، اما من پیشنهاد می کنم با دقت مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کنید تا از غیر سمی بودن آن در بدن مطمئن نباشد.

چند بار باید تشک خود را تمیز کنید؟
به طور کلی ، بهتر است تشک خود را دو بار در سال یا هر فصل یک بار تمیز کنید. البته اگر تشک خود را کثیف کردید ، بلافاصله آن را تمیز کنید تا لکه ایجاد نشود.

آیا خوب است که تشک خود را جاروبرقی کنید؟
کاملا! در حقیقت ، هر ماه یک بار عبور از روی تشک خود با جارو برقی یک روش عالی برای کاهش گرد و غبار ، شوره حیوانات خانگی و تجمع باکتری است.

منابع

پورتنوی ، جی و دیگران “ارزیابی محیطی و کنترل قرار گرفتن در معرض ریزگردها: یک پارامتر عملی”. Annals of Allergy، Asthma & Immunology: انتشارات رسمی کالج آمریکایی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی ، کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ، دسامبر 2013 ، www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5156485/.
Calderón، Moisés A.، et al. “آلرژی تنفسی ناشی از ریزگردهای خانه: واقعاً چه می دانیم؟” مجله آلرژی و ایمونولوژی بالینی ، ماسبی ، 22 نوامبر 2014 ، www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0091674914014821.
Boor، B. E.، et al. “مشخص کردن احیای مجدد ذرات از تشک ها: مطالعه اتاق.” کتابخانه آنلاین ویلی ، جان ویلی و پسران ، با مسئولیت محدود (10.1111) ، 12 سپتامبر 2014 ، onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/ina.12148.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.